האם השכולה על הבריחה מכלא גלבוע: "ראוי שהמחבלים שברחו יוחזרו בשקים" - 0404
האם השכולה על הבריחה מכלא גלבוע: ערוץ 20

האם השכולה על הבריחה מכלא גלבוע: "ראוי שהמחבלים שברחו יוחזרו בשקים"

דבורה גונן, מראשי פורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות, אשר שכלה את בנה דני הי"ד בפיגוע לפני שש.שנים התייחסה לבריחת האסירים הביטחונים.

לדברי דבורה גונן: "הכתובת היתה על הקיר! לאחר שבשנים אנחנו מתריעים זועקים מעל כל במה להפסיק מיידית את התנאים המפנקים בהם שוהים המחבלים בבתי הכלא. המחדל הנוכחי רק מדגיש את אוזלת ידיה של ממשלות ישראל במלחמה בטרור ובחוסר רצון לייצר צדק אמיתי מול אלה אשר רצחו את היקר לנו מכל.

כמובן שכל אלה נועדו גם כדי לייצר הרתעה מול הנפגע הבא.

ראוי שהמחבלים שברחו יוחזרו בשקים! אנחנו צעקנו לא לתת להם סירי בשר ותנאי בית מלון ועכשיו הם הגדישו את סיאה וברחו מתחת לאף של שב"ס. השר לביטחון פנים ונציבת שב"ס צריכים להתפטר עוד היום. מי שמכניס לממשלה שלו גורמי טרור שלא יתפלא שהם בורחים לו גם מהכלא".

מנכ"ל ארגון "עד כאן", גלעד אך, קרא להפסיק את מתן זכויות היתר למחבלים הכלואים: "מזה שנים רבים ארגונים אשר מכנים עצמם ארגוני זכויות אדם פועלים ללא לאות למתן זכות יתר למחבלים רוצחים בכלא הישראלי כמו מתן תארים אקדמאיים אוכל משובח ועוד. שיתוף פעולה של הרשויות עם ארגוני דה לגיטמציה כמו המוקד להגנת הפרט מאפשר למחבלים להרים ראש. התייחסות סלחנית לאותם בני בליעל מאפשרת להם חופש פעולה שמוביל לחפירת מנהרה ושת"פ מחודש עם ארגוני טרור. יש לשנות את תפיסת הפעולה באופן מיידי ולייצר הרתעה כך שאם לא הצליחו לחסל את מחבל בשטח הוא יזכה לתנאי כליאה קשים מנשוא".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]il.com