הסירוב לפנות את חאן אל אחמר | תנועת רגבים נגד בנט: "אכיפת חוק בררנית וסלקטיבית" - 0404
הסירוב לפנות את חאן אל אחמר | תנועת רגבים נגד בנט: שירה לווינשטיין

הסירוב לפנות את חאן אל אחמר | תנועת רגבים נגד בנט: "אכיפת חוק בררנית וסלקטיבית"

תנועת רגבים התייחסה הערב (ראשון) לתשובת המדינה שהוגשה הערב לבג"ץ בבקשה לעכב שוב את פינוי המאחז הבדואי הבלתי חוקי בחאן אל אחמר.

בתשובת המדינה נכתב כי תבקש פרק זמן נוסף של חצי שנה להגשת עמדת המדינה, במהלכה יוצגו מסמך חסוי שיפרט את מכלול השיקולים העומדים בפני המדינה בעניין אכיפת צווי ההריסה במקום.

מאיר דויטש, מנכ"ל תנועת רגבים, מתח ביקורת חריפה על תשובת המדינה, ועל התנהלותו של נפתלי בנט.

דויטש: "מיומה הראשון של הממשלה הנוכחית, אמרנו שהממשלה תיבחן במעשיה ולא בהצהרותיה. היום אנחנו רואים שבניגוד להצהרות, הממשלה הנוכחית ממשיכה את הקו המסוכן של קודמתה, ומנהלת את מערך אכיפת החוק שלה על פי גחמות של מדינות זרות.

הבסיס לאנרכיה היא אכיפת חוק באופן בררני וסלקטיבי. לא ייתכן שיש קבוצת אוכלוסיה הזוכה לחסינות מאכיפת החוק בגלל לחץ בינלאומי, בשעה שהחוק נאכף מול אוכלוסיה אחרת.

ברגבים מזכירים כי בעבר טענה המדינה בבג"ץ, כי תדחה את אכיפת החוק בחאן אל אחמר, מחשש שהדבר יניע הליך בבית הדין הבינלאומי בהאג.

"בהתנהלותה זו, משדרת מדינת ישראל כי היא אורחת בשטח, כאשר למעשה היא שולטת במרחב יהודה ושומרון פרק זמן ארוך יותר משל המנדט הבריטי והכיבוש הירדני גם יחד", מציין דויטש.

לדברי מנכ"ל רגבים: "הגיע הזמן לנהוג בשטח כבעלי הבית וכגורם הריבוני האחראי על אכיפת החוק במרחב, הן על פי הדין הבינלאומי, והן בהתאם לזכות ההיסטורית של מדינת ישראל על חבלי יהודה ושומרון".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]