יהודים מחו נגד בניית העיר הערבית סמוך לגוש שילה והותקפו באלות בייסבול - 0404

יהודים מחו נגד בניית העיר הערבית סמוך לגוש שילה והותקפו באלות בייסבול

תושבים שהגיעו היום (ראשון) לרכס הדרומי בגוש שילה בו נבנית העיר הערבית החדשה, הותקפו בידי פועלי הבניין הערבים שאחזו בידיהם מקלות ואלות בייסבול.

אחד התושבים סיפר כי פועלי הבניין הערבים הקיפו אותם תוך שהם אוחזים בידיהם אלות ומאיימים עליהם בערבית כי יעזבו את המקום במיידי – ולא, יותקפו באלימות.

התושבים שהגיעו למחות יחד עם ילדיהם, נאלצו לעזוב את המקום במהירות, אך אין בכוונתם להפסיק את המחאה. לדבריהם, האירוע החמור הזה הוא רק פתיח למה שעלול להתרחש באזור לאחר הקמת העיר, שממוקמת בסמיכות של עשרות מטרים בודדים לתחומי הישוב עמיחי.

עמישב מלט, ממארגני המחאה: "אירוע התקיפה החמור שהתרחש היום הוא רק פתיח קטן למה שעלול לקרות כאן לאחר הקמת העיר, לתושבי הישובים עמיחי ועדי עד שמתגוררים כמה עשרות מטרים בודדים מתחום העיר הערבית.

כל משפחה שתטייל באזור או סתם ילדים שישחקו בגן השעשועים, יהיו חשופים לסכנה מצד העיר הערבית שנבנית בראש ההר וחולשת על כל הסביבה.

כדי למנוע מקרים כאלו, שלצערנו הולכים ומתרבים ביהודה ושומרון – דרוש שינוי מדיניות מעמיק שיביא ללקיחת אחריות מלאה של מדינת ישראל על כל שטחי יהודה ושומרון, במסגרתו יוקמו ישובים יהודיים באופן אסטרטגי בכל השטחים הפתוחים שנותרו. רק נוכחות יהודית קבועה, תוכל למנוע סכנות בטחוניות ואסטרטגיות בעתיד".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]