מהיום כלל הילדים בעלי תו נכה יקבלו פטור מהתו הירוק - 0404
מהיום כלל הילדים בעלי תו נכה יקבלו פטור מהתו הירוק מיכאל גלעדי, פלאש 90

מהיום כלל הילדים בעלי תו נכה יקבלו פטור מהתו הירוק

לפי התקנות שאישרה הוועדה: בדיקת PCR של "מגן חינוך" לילדים תהיה תקפה לצורך תו ירוק למשך שבוע, במקום 72 שעות. ילדים עם תעודת נכה פטורים מבדיקת קורונה בכניסה למקומות הפועלים בתו ירוק (במקום הוראת השעה הקודמת שנתנה פטור רק לילד עם תעודת נכה שמקנה פטור מתור).

התקנות מבהירות כי בית תפילה הפועל בתו סגול (עד 50 מתפללים) אינו חייב לפעול לפי הגבלת התפוסה של אדם אחד ל-7 מ"ר (כן כפוף להגבלת התקהלות, 50 במבנה, 100 בשטח פתוח).

התקנות כוללות בנוסף, הוראת שעה מתווה תפילות בכותל (5.9.21 עד 15.9.21) – מגבלת תפוסה של 8,000 אנשים שיחולקו ל-15 קבוצות נפרדות (קפסולות) לפחות. האחריות לוויסות הנכנסים תוטל על הקרן למורשת הכותל המערבי שהוגדרה להיות "המפעיל". בנוסף הקרן תמנה סדרנים שיידעו את השוהים במקום על החובה לעטות מסיכה.

עוד כוללות התקנות הוראת שעה PCR ציבורי לילדים בתפילות בימי החג (6.9.21 עד 8.9.21), לפיה תתאפשר בדיקת PCR במימון ציבורי בכניסה לתפילות במקום שפועל בתו ירוק לילד או מנוע חיסון.

הוראת שעה נוספת מאריכה את תוקף בדיקות ה-PCR בראש השנה (7.9.21 עד 9.9.21), כך שתוקפן של כל בדיקות ה-PCR (ציבוריות ופרטיות) יהיה 96 שעות במקום 72. זאת מאחר שבחג עלולות התוצאות להתעכב, וכן יש בכך לתת מענה גם למי שמגיע למלון יום אחרי החג, ב-9.9.21 ולא יכול לנסוע להיבדק במהלך ימי החג.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]