נחנך כיכר הגבורה בירושלים: על שם הרב נחמיה לביא ואהרון בנט הי"ד - 0404
נחנך כיכר הגבורה בירושלים: על שם הרב נחמיה לביא ואהרון בנט הי

נחנך כיכר הגבורה בירושלים: על שם הרב נחמיה לביא ואהרון בנט הי"ד

שש שנים לאחר פיגוע הדקירה הראשון שהביא אחריו גל פיגועי דקירה נוספים ייקרא מקום הפיגוע כיכר הגבורה על שם ולכבוד הנרצחים הרב נחמיה לביא ואהרן בניטה.

עיריית ירושלים כבר אישרה לפני זמן רב את הנצחת הרב נחמיה לביא ואהרון בנט שנרצחו בפיגוע בעיר העתיקה בקריאת המקום כיכר הגבורה. על שם מעשה הגבורה של הרב לביא שיצא מביתו ברובע המוסלמי לעצור את המחבל ונרצח ועל שם אהרן בניטה שנלחם במחבל ובכך הציל את רעייתו וביתו התינוקת שנפצעו קל.

כבר בשנת 2019 המליצה הועדה לשמות רחובות בעיריית ירושלים לקרוא לכיכר על שמם של נרצחי הפיגוע. מועצת העיר אישרה זאת לפני חצי שנה כך גם משרד הפנים אולם מסיבות שונות הדבר טרם אירע. הכיכר נמצאת כיום, ללא שם, בצומת הרחובות 'הגיא' ו'הויה דלרוזה', והיא קיבלה השבוע את השם "כיכר הגבורה".

שי גליק, מנכ"ל בצלמו ומהפעילים למען הנצחת הרב לביא, ואהרן בניטה בירך: "מדובר בהחלטה מבורכת וחשובה. ידע כל מחבל שפל, אנחנו נטועים בקרקע ולעולם לא נזוז ממנה. כל מבקר בעיר העתיקה ילמד על מעשה הגבורה של הצלת נפשות. אני מודה לראש העיר משה ליאון על התמיכה ולסגן ראש העיר אריה קינג על הובלת המאבק בשש השנים האחרונות".

כזכור, הרב נחמיה לביא ואהרון בנט נרצחו בחודש תשרי תשע"ו בפיגוע משולב של דקירות וירי סמוך לשער האריות בעיר העתיקה בירושלים. מחבל, תושב אל בירה, הגיע לרחוב הגיא בעיר העתיקה, דקר את הצעיר אהרון בנט ואת אשתו. הרב נחמיה לביא שמע את הצעקות, ירד להושיט עזרה ונדקר אף הוא. לאחר מכן, לקח המחבל את אקדחו של לביא והחל לירות. הוא הצליח לפגוע בבנו התינוק של בנט, שנפצע באורח בינוני ברגלו.

יש לציין שמדובר בפעם הראשונה מאז שנת 1967 שניתן שם יהודי ברובע המוסלמי לכיכר או לרחוב. ומדובר בשינוי הסטטוס קוו במקום.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]