בן גביר: "משטרת ישראל גורמת לשוטרים אוקראינים לרדוף יהודים במדינה זרה" - 0404

בן גביר: "משטרת ישראל גורמת לשוטרים אוקראינים לרדוף יהודים במדינה זרה"

משטרת ישראל העבירה למשטרת אוקראינה שמות, תמונות, ופרטים נוספים של נערים מגבעות יהודה ושומרון שביקרו בקברו של רבי נחמן באומן.

מתיעוד שהגיע ליו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר עולה כי ברחבי אומן שבאוקראינה מסתובבים שוטרים ובידם תמונות של נערים, שזוכים לעיכובים, הצקות והטרדות.

אחד מנערי הגבעות סיפר: "לא מפסיקים לרדוף אותנו אפילו מחוץ לגבולות ישראל. השוטרים האוקראינים מסתובבים עם שמות שלנו ותמונות ופשוט לא מפסיקים להציק. הכי כואב שאנחנו מבינים שמשטרת ישראל שלחה אותם וציידה אותם בשמות ותמונות".

בעקבות האירוע החריג, שהגיע למרות שהנערים לא ביצעו כל עבירה, פנה ח"כ בן גביר במכתב דחוף לנפתלי בנט ולמפכ"ל המשטרה, בו דרש: "להורות למשטרת ישראל להפסיק באופן מיידי את העברת המידע וההתנכלות".

ח"כ איתמר בן גביר: "משטרת ישראל אינה מוסמכת להעביר חומרים למשטרות זרות, בפרט במקום שאין חשד לביצוע עבירה, אלא שגם יש פגיעה אנושה ביחסי החוץ של מדינת ישראל. כל אדם בישראל זכאי לפרטיות, לא יכול להיות שבגלל שמדובר בנערי גבעות בעלי השקפת עולם שונה, משטרת ישראל תתנכל אליהם.

תיעוד שהגיע ליידי לא מותיר מקום לספק: שוטרים סמויים פושטים על בית הארחה של נערי גבעות באומן עם תמונות, שמות, מספרי זיהוי, ומעכבים אותם במקום. לא רק שיש בכך העברת מידע בלתי חוקית, משטרת ישראל אינה מוסמכת להעביר חומרים למשטרות זרות, בפרט במקום שאין חשד לביצוע עבירה, אלא שגם יש פגיעה אנושה ביחסי החוץ של מדינת ישראל".

במכתבו דרש יו"ר עוצמה יהודית מבנט לדאוג שישמרו זכויות אדם של נערי גבעות ולהורות למשטרת ישראל להפסיק באופן מיידי את העברת המידע וההתנכלות.

לדברי בן גביר: "לא מתקבל על הדעת שמשטרת ישראל גורמת לשוטרים אוקראינים לרדוף יהודים ולהציק להם גם במדינה זרה. יהודים מספיק סבלו מרדיפה בגלל אנטישמיות ועכשיו הם סובלים בגלל משטרת ישראל. אני תוהה לאן נעלמו אבירי המוסר והצדק שלא מרימים קול ולא נוקפים אצבע כשרודפים יהודים".

ממשטרת ישראל נמסר: "במסגרת אירועי ראש השנה בעיר אומן באוקראינה, מתקיים כבר מספר שנים שיתוף פעולה מקצועי ומוצלח בין משטרת ישראל למשטרת אוקראינה. מטרת שיתוף הפעולה הינו סיוע לגופי האכיפה האוקראינים בשמירה על בטחונו ושלומו של הציבור הפוקד את האתר".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]