מפקד חדש לזרוע הים: אלוף דוד סער סלמה - יחליף את אלוף אליהו שרביט - 0404
מפקד חדש לזרוע הים: אלוף דוד סער סלמה – יחליף את אלוף אליהו שרביט דובר צה"ל

מפקד חדש לזרוע הים: אלוף דוד סער סלמה – יחליף את אלוף אליהו שרביט

אלוף דוד סער סלמה נכנס לתפקיד מפקד זרוע הים, במקומו של אלוף אליהו (אלי) שרביט אשר כיהן בתפקיד זה בחמש השנים האחרונות. טקס חילופי המפקדים נערך הערב (חמישי) בבסיס זרוע הים בחיפה בראשות הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, ובהשתתפות חברי פורום מטכ"ל, חיילים, מפקדים, משפחות ומוזמנים נוספים.

אלוף סלמה אמר בטקס: "עוד בטרם נוסדה ישראל, שימש המרחב הימי שער לארץ המובטחת. זרוע הים צמחה, התעצמה, והתחדשה באופן דרמטי לאורכם של השנים. הזירה הימית שינתה פניה, מרחבי הים הפכו עומק אסטרטגי לביטחונה ולחוסנה של מדינת ישראל. עת נביט בסביבתנו – נדע כי בצד חוסננו ממשיכה הסביבה להשתנות ולייצר אתגרים חדשים. כבעבר כך בעתיד, תדע זרוע הים להתמודד עם אתגרים אלו. אני נרגש לקבל את נס הפיקוד על זרוע הים, בתחושת אחריות גדולה, נכון ומוכן לאתגרים המורכבים העומדים לפתחנו.

זכות גדולה וחובה אדירה לצידה – לפקד על הזרוע הימית של מדינת ישראל. אני לא עושה את זה לבד – אנו עושים את זה יחד. אנשי זרוע הים, אני סומך עליכם, אתם מקור עוצמתינו. אלוף אלי שרביט, תרומתך לבטחון העם והארץ במרחבי הים ראויה להערכה ולהוקרה. אני מצדיע לך, מודה על פועלך, וגאה לקבל ממך את דגל הפיקוד על הזרוע. ראש המטה הכללי, רא"ל אביב כוכבי, אני מודה לך על האמון, על הפקדת נכס יקר כל כך למשמורת. זכות גדולה עבורי לפקד על הזרוע".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]