מחדל הקורונה: מספר החולים הקשים בירידה? כי הם פשוט מתים | כל הנתונים - 0404
מחדל הקורונה: מספר החולים הקשים בירידה? כי הם פשוט מתים | כל הנתונים יונתן סינדל, פלאש 90

מחדל הקורונה: מספר החולים הקשים בירידה? כי הם פשוט מתים | כל הנתונים

599 בני אדם מתו בחודש באחרון מקורונה, בעקבות החלטת ממשלת בנט "להכיל מתים" ותליית כל תקוותיה במבצע החיסון השלישי תוך בחירה להימנע מהגבלות משמעותיות וצמצום התקהלויות.

מדובר במספר המתים הגבוה ביותר לחודש מאז חודש מרץ.

כמאה בני אדם נפטרו רק מתחילת השבוע וסך הכל ישנם 662 נפטרים מאז תחילת הגל הרביעי. למרות התמותה שמהווה חלק ניכר מהירידה בכמות החולים שמצבם מוגדר קשה, בממשלת השמאל היה מי שביקש להתגאות בנתונים שהורו על ירידה קלה במספר החולים הקשים (שעומד כעת על 689 חולים).

איילת שקד, שהתבטאה באופן המקומם כי יש להכיל מתים ובמידה רבה שותפה ישירה למותם, ספגה על כך ביקורת ציבורית חריפה. הביקורת שספגה שקד על ההתבטאות האומללה לא מנעה ממנה להשתמש בנתוני התחלואה הקשה שנגרמים בעקבות התמותה הגבוהה בישראל, ושיתפה פוסט שכותרתו "ירידה בכמות החולים הקשים ביומיים האחרונים".

כפיים לממשלה שעוצרת את המגפה. אבל איילת, לא שמת לב שהם פשוט מתים? 76 בני אדם נפטרו בישראל תוך שלושה ימים, בראשון-שלישי השבוע.

מלבד העובדה שמספר החולים הקשים מתמעט מהסיבות הלא הנכונות, התמונה המוצגת לציבור של מספר החולים הקשים אינה שלמה. חולים קשים רבים נמצאים באשפוז ביתי, מפאת מחסור במקום בבתי החולים. מספרם המדוייק לא ברור ומשרד הבריאות לא מתייחס אליו בהודעות רשמיות. כמו כן, מספר המאומתים ליום עומד על מעל 10,000 זה היום השני ברציפות. ככה נראית עצירה של מגפה?

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]