"אם תפתח באש, מקסימום תשב בכלא אבל תהיה חי" | הארגון שמסייע לחיילים ואזרחים במצוקה משפטית בשל המצב הבטחוני בקמפיין התרמה - 0404
ארגון חוננו

"אם תפתח באש, מקסימום תשב בכלא אבל תהיה חי" | הארגון שמסייע לחיילים ואזרחים במצוקה משפטית בשל המצב הבטחוני בקמפיין התרמה

"בנושק'ה שלי, תענה לי כשיהיה לך זמן לענות. אני מאוד דואגת לך. תשמור על עצמך. תזכור מה שאמא אמרה לך: אל תיתן לאף אחד להתקרב אליך. אני מרשה לך לפתוח באש, אפילו אם זה לא כתוב בפקודות פתיחה באש. אם תפתח באש, מקסימום תשב בכלא אבל תהיה חי. תעשה לי טובה, אל תאמין לאף אחד. אתה כל כך תמים. תלמד מאמא'לה שלי לשמור על עצמך ועל החברים שלך". אלה היו המילים האחרונות של מרגרט קיקיס לבנה, מילים שנותרו מיותמות במשיבון הסלולרי שלו.

מיד כששמעה בחדשות על מתקפת טרור בבסיס בו הוא משרת, מיהרה מרגרט להתקשר כדי לדרוש בשלומו. היא ניסתה שוב ושוב, ומשלא נענתה השאירה לו הודעה במשיבון הסלולרי. כשמרגרט הקליטה את ההודעה, בנה כבר לא היה בין החיים. בני קיקיס הי"ד נרצח בפיגוע במחסום עין-עריק בז' באדר תשס"ב (19 בפבואר 2002) אך המילים הפשוטות והמדויקות שהקליטה לו אמו לא נותרו יתומות זמן רב – מהר מאוד הן התפרסמו ונחרתו בתודעה הישראלית, כשהן הופכות לקריאת השכמה עבור עם ישראל כולו.

ארגון 'חוננו', שנוסד בסמוך להרצחו של בני הי"ד וחבריו, שם לו למטרה לסייע לחיילים ואזרחים שנקלעו למצוקה משפטית על רקע המצב הבטחוני בארץ.

אנשים רבים נקלעו בעשרות השנים האחרונות למצוקה משפטית בשל המצב הבטחוני הרעוע בארץ – חלקם כנפגעים ישירים של הטרור הערבי, תוך עמידה מול המחבלים ושולחיהם, וחלקם על רקע פעולה שנקטו מתוך תסכול מהמתרחש. ארגון 'חוננו' הוקם במטרה לסייע לכל אדם – חיילים ואזרחים כאחד – בהתמודדות עם פרשות משפטיות אליהן נקלעו על רקע המצב הבטחוני והציבורי בארץ.

כעת הארגון פותח בקמפיין התרמה לטובת גיוס כסף להמשך פעילות הארגון.

מנכ"ל ארגון חוננו, שמואל זנגי מידד, מסר: "כבר 20 שנה מאז שזיכה אותי ריבונו של עולם להוביל את 'חוננו' בעליות ובמורדות. העול על הכתפיים הוא כבד, אבל לנגד עיניי תמיד עומדת המטרה הגדולה שלנו: הושטת יד לכל פונה הזקוק לסיוע משפטי בתיקים לאומיים.

לאור ההתרחבות המשמעותית בפניות בשנה האחרונה, והתרחבות צוות חוננו שהיתה ושתהיה יצאנו במבצע התרמה שנועד לעזור לנו להמשיך לעשות את מה שאנחנו עושים תמיד, ויותר. אנא עזרו לי, לנו, להמשיך במלאכת הקודש".

ניתן לתרום בקישור

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]