פוענח פיגוע ירי לעבר חייל צה״ל בהתפרעויות במבצע ״שומר חומות״ - 0404
פוענח פיגוע ירי לעבר חייל צה״ל בהתפרעויות במבצע ״שומר חומות״

פוענח פיגוע ירי לעבר חייל צה״ל בהתפרעויות במבצע ״שומר חומות״

הותר לפרסום כי במסגרת חקירה מאומצת של שירות הביטחון הכללי בשיתוף משטרת ישראל וצה"ל, פוענח פיגוע ירי, שבוצע במהלך התפרעות מחבלים באזור חברון, במהלך מבצע "שומר החומות".

בתאריך 12/05/2021 התקיימה התפרעות אלימה של עשרות מחבלים בסמוך לכפר סעיר, באזור חברון.

במהלך ההתפרעות בוצע ירי לעבר כוח צה"ל שהיה במקום, כתוצאה ממנו נפגע חייל משתי פגיעות קליעים, בקסדה ובמכשיר הקשר שנשא, אשר בנס לא גרמו לפגיעה בגופו. החייל איבד את הכרתו כתוצאה מהפגיעה, אולם לא נזקק לטיפול רפואי.

במסגרת חקירת הפיגוע, שכללה מהלכים מודיעיניים מורכבים ומגוונים, נעצר המחבל, מחמד ג'בארין, בן 31, תושב סעיר, אשר בעברו מאסר בן 10 חודשים, נוכח הרשעתו בחברות בחולייה צבאית השייכת לגדודי חללי אלאקצא, שמטרתה הייתה ביצוע פעילות צבאית.

בחקירה בשב״כ התברר כי מחמד ג'בארין ביצע את פיגוע הירי באמצעות נשק השייך למנתצר מחמוד חסין ג'בארין, בן 30, תושב סעיר. מנתצר נעצר לחקירה במהלכה הוסגר נשק מסוג M16, שבאמצעותו בוצע הפיגוע, וכן שתי מחסניות.

שירות הביטחון הכללי, צה״ל ומשטרת ישראל, ימשיכו לפעול בכלל האמצעים שברשותם על מנת לחשוף ולמצות את הדין עם גורמים המעורבים בפעילות טרור כנגד מדינת ישראל ואזרחיה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]