שדולת ארץ ישראל בכנסת ביקרה בבנימין: ״לא נקבל הקפאה וייבוש״ | צפו - 0404

שדולת ארץ ישראל בכנסת ביקרה בבנימין: ״לא נקבל הקפאה וייבוש״ | צפו

שדולת ארץ ישראל בראשות ח״כ יואב קיש וח״כ אורית סטרוק קיימה היום (שני) סיור חירום בעקבות הקפאת הבניה ואי הסדרת ההתיישבות הצעירה. הסיור אליו הגיעו גם ח״כ בצלאל סמוטריץ׳, ח"כ ניר ברקת, ח״כ יולי אדלשטיין, ח״כ אבי דיכטר, ח״כ מיקי זוהר, ח״כ שמחה רוטמן, ח״כ אופיר סופר, ח״כ משה אבוטבול וח״כ יצחק פינדרוס, נפתח בישיבה מקצועית בבניין המועצה האזורית בנימין שם העביר ראש המועצה ישראל גנץ סקירה על 2000 תוכניות הבנייה המוכנות שהוסרו מכינוס מת"ע במינהל האזרחי לצד תשובת המדינה לבג"צ המסכנת בתים ביישוב עלי וכן האיום לעקור את מטעי משק אחיה.

משם המשיכו חברי השדולה למצפה דני בבנימין, אחד מיישובי ההתיישבות הצעירה בה ממתינים להסדרה שכבר עברה אישורים משפטיים. ראש המועצה הדגיש כי "נעשתה עבודה קשה ומורכבת מול כל הגורמים והאישור המשפטי ניתן סוף סוף למקום. כעת ההחלטה לא להביא את תכנית הבנייה כאן לאישור מונעת את הסדרת היישוב ופוגעת במשפחות וילדים. מתוך 2000 יח"ד בבנימין שזמינות לבנייה ביישובי בנימין, רק 14 צפויות לקבל אישור. חובתנו לעשות הכל כדי שההתיישבות לא תלך ותדעך ולא תיובש".

בהמשך הגיעו לביקור בבית ספר של פזורת אל מוע׳ייר, שנבנה שלא כחוק סמוך לכוכב השחר, שם אף נפגשו עם הבדואים המלמדים במקום. מאיר דויטש, מנכ"ל תנועת רגבים, סקר בפני חברי הכנסת את תופעת בתי הספר שבונה הרשות בשטחים הפתוחים ביהודה ושומרון לצורך תפיסת שטח ויצירת רצף התיישבות ערבי: "חאן אל אחמר, היה בית הספר הראשון שהוקם בשטח לצורך קיבוע האחיזה של הרשות הפלסטינית בשטח, וכפי שניתן לראות בדו"ח שהוצאנו, רק בעשור האחרון נבנו עוד כמאה בתי ספר דומים. בהתאם לשיטת חאן אל אחמר, בתי הספר הללו נבנים בתאי שטח אסטרטגי, ומהווים את הסנונית הראשונה המבשרת גשם של בניה בלתי חוקית ותפיסת הקרקע דה פקטו. מדינת ישראל ישנה בעמידה, כשהרשות הפלסטינית עושה לה בית ספר, פשוטו כמשמעו".

הסיור נמשך עם תצפית על מטעי הכרמים בעמק שילה של משק אחיה הנתונים בסכנת הריסה מידית, והסתיים בהרמת כוסית לכבוד ראש השנה במועצת בית אל וראש המועצה שי אלון אשר סקר בפניהם גם את צרכי ההתיישבות במועצה. אלון אמר: "הגיעו לכאן חברי כנסת שראו מצד אחד את הדברים הטובים הקורים בהתיישבות כמו רבי הקומות הנבנים בבית אל ומצד שני ראו את האתגרים שעוד ממתינים לנו כמו תוכניות הבנייה שמעוכבות והסכנה לעקירת המטעים. אנחנו נמשיך לפעול בכל הכוח על מנת שהיישובים ימשיכו לשגשג".

ראש שדולת ארץ ישראל, ח"כ יואב קיש: "לא יכול להיות שבמסגרת אישורי הבנייה, בנימין מקופחת לחלוטין. זהו אירוע פוליטי שאנחנו לא נוותר עליו. יש כאן אירוע של מלחמה על ארץ ישראל מול ממשלה קשה שפוגעת בהתיישבות ומחזקת את ההשתלטות הפלסטינאית. אנחנו כשדולת ארץ ישראל נמשיך לפעול בכל הכוח שבמת"ע הקרובה כמה שיותר יחידות דיור יהודיות בשטחי c יאושרו".

ראש שדולת ארץ ישראל, ח"כ אורית סטרוק: "באנו כדי לראות מקרוב את העוול הכפול והמשולש. שטחים אדירים של אדמות מדינה ותוכניות ליחידות דיור שמוכנות לאישור ודווקא ראש ממשלה שכל הזמן דיבר נגד הקפאה, הוציא אותם מחוץ לרשימת האישורים והם לא יהיו עכשיו. ההחלטה של בנט ממררת את חייהם של תושבי ההתיישבות הצעירה, מאות משפחות צעירות שמוסרים את נפשם עבור מכורים בקרוואן עשרות שנים. באיזה צד ממשלת ישראל נלחמת ששר הביטחון נפגש עם הרשות הפלסטינית כדי לחזק איתם כלכלית? כדי שימשיכו להשתלט על שטחי c?".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]