מי ייתן את הדין על מחדל הוראות הפתיחה באש שהביאו למות הלוחם? - 0404
מי ייתן את הדין על מחדל הוראות הפתיחה באש שהביאו למות הלוחם? יונתן סינדל, פלאש 90

מי ייתן את הדין על מחדל הוראות הפתיחה באש שהביאו למות הלוחם?

מותו הטראגי של הלוחם בראל אחיה חדריה שמואלי הי"ד מעלה שוב לסדר היום את הוראות הפתיחה באש הביזיוניות של כוחות הביטחון שלנו, שבחסות משפטנים מהשמאל, הולכות ונעשות מסוכנות יותר עבור לוחמינו ובטוחות יותר עבור המחבלים.

אז מי ייתן את הדין על מות הלוחם בעקבות מחדל הוראות הפתיחה באש? הפצ"ר שעשה הכל כדי להרשיע את הלוחם אלאור אזריה למען יראו יהודים ויחששו לירות או אולי הרמטכ"ל כוכבי שעל פי הפרסומים, ימים ספורים קודם לאירוע תידרך את צה"ל לצמצם את הירי במחבלים, על רקע מות מחבלים סמוך ליישוב אביתר.

גם לשופטי בג"ץ יש חלק באובדן ההרתעה והרמת הראש של המחבלים עם סיכול הריסת בתי מחבלים פעם אחר פעם.

מלבד הרמטכ"ל, הפצ"ר ושופטי בג"צ, נראה שגם לממשלת השמאל של בנט יש חלק גדול בגרימת מותו של הלוחם. האירוע בו נפצע בראל הי"ד באורח אנוש התרחש ערב ביקורו של בנט בבית הלבן, האווירה באותם ימים הייתה ברורה: לעשות הכל כדי לא לשבש את ביקורו של בנט בוושינגטון. הכל כולל הכלת טרור. 

בנט וממשלתו המכילים טרור שחוששים להגיב בצורה משמעותית ולהחזיר את ההתרעה מאימת עבאס ורע"ם הם האשמים העיקריים במצב. מי שבחר לשבת באותו שולחן משלה עם תומכי טרור שמחזיקים את הממשלה בגרון ולא יהססו להפיל אותה אם כוחותינו יפעילו כוח אמיתי מול אחיהם בעזה ובחמאס.

מדובר באירוע אותו יש לחקור לעומק במסגרת ועדת חקירה שתבדוק את השיקולים של ממשלת השמאל בנושאים ביטחוניים וביניהם הוראות הפתיחה השערורייתיות באש שהובילו לכך שאיש מכוחותינו לא ירה במחבלים שהתקרבו ממש עד אליהם וסיכנו את חייהם והפעם, למרבה הצער, גם גבו את חייו של לוחם מג"ב, בראל אחיה חדריה שמאולי הי"ד.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]