ברוך בן יגאל: "זו גאווה גדולה שהבן שלי יונצח בשומרון" - 0404
ברוך בן יגאל: מועצה איזורית שומרון

ברוך בן יגאל: "זו גאווה גדולה שהבן שלי יונצח בשומרון"

בטקס חגיגי שהתקיים ביישוב עינב שבשומרון נחנך מרכז "זרם" – מרכז ראשון מסוגו להכשרת בני נוער, ילדים ומבוגרים מהשומרון בתחומי המחשוב, הסייבר, התכנות והרובוטיקה. המרכז הוקם לזכר לוחם גולני עמית בן יגאל הי"ד, אשר נהרג במהלך מבצע ללכידת מיידי אבנים בכפר יעבד.

המרכז החדש, שנחנך על ידי ראש המועצה יוסי דגן, יו"ר וועד הישוב מוטי פלדמן ואביו של עמית הי"ד, ברוך בן יגאל, ישמש כחממה לצוותים משותפים למיזמים בתחומי הדיגיטל, הייטק ועיצוב. המרכז נבנה בסיוע המועצה האזורית שומרון ובדחיפתם של יו"ר ועד היישוב מוטי פלדמן, מנכ"ל הישוב ביני כספי, רכזת הקהילה מירב אסולין ואלעד עשהאל, שהניע בהתנדבות את הפרוייקט והשקיע בו רבות.

דגן אמר במהלך האירוע לאביו של עמית הי"ד: "זהו המקום השלישי בו עמית מונצח בשומרון. עמית הונצח במבוא דותן בגן שעשועים, בחווה בריחן וכעת כאן. אלה כולם הנצחות של חיים. בגן השעשועים ילדים משחקים אל מול עמק דותן בו הלכו אבותינו, בחווה בני נוער שותלים עצים ופרחים וכאן בני נוער מקבלים השכלה, משתלמים בדברים הכי חשובים שיש, וגם מקום קהילתי. אתה זיכית אותנו שאתה מוכן שננציח את הבן הגיבור שלך כאן אצלנו. אני רוצה להודות לך ואני מבקש למסור לך את האהבה של כל תושבי השומרון. אתם חלק מהסיפור של השומרון לתמיד".

"היום מבחינתנו זהו יום חג. העין בוכה והלב שמח. העין בוכה כי עמית לא כאן ולא רואה את כל הדברים המדהימים האלה. בנוסף, עורכי הדין של המחבל, שהפסידו בשתי ערכאות בבית הדין הצבאי, עתרו בשיא חוצפתם לבג"צ בשביל לפתוח את הקבר ולהוציא משם את הקסדה של עמית", אמר אביו של עמית, ברוך.

"לעומת זאת, הלב שמח כי היום אנחנו מקימים כאן משהו חינוכי ואנחנו עסוקים בלבנות והם עסוקים בלהרוס. אנחנו נוטעים והם עוקרים. זה ההבדל בינינו, וב"ה שכאלה אנחנו ואין לנו את הדי.אן.אי של להרוס. אני רוצה להודות למועצת שומרון לראש המועצה יוסי דגן, ולתושבים וזו גאווה גדולה מאוד שהבן שלי יונצח במרכז חשוב זה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]