המאבק על האסי | ביהמ"ש קבע: האסי וגדותיו הם מקרקעי ציבור - על המדינה לגבש הסדר לגישה לנחל - 0404
המאבק על האסי | ביהמ שלומי מישלי Pikiwiki Israel

המאבק על האסי | ביהמ"ש קבע: האסי וגדותיו הם מקרקעי ציבור – על המדינה לגבש הסדר לגישה לנחל

בית המשפט המנהלי בחיפה קבע היום (חמישי) כי המדינה צריכה לגבש הסדר לגישה אל נחל האסי בתוך כ-18 חודשים. עוד נקבע כי עד לקביעת ההסדר על המדינה לאפשר את הגישה לנחל מידי יום בשעות 9:00 – 17:00.

השופטת, תמר שרון נתנאל, קבעה כי "האסי וגדותיו הם מקרקעי ציבור, אשר 'מיועדים לתועלת הציבור' וכי לציבור הרחב זכות גישה אליו, אשר מתנגשת עם זכויות הקיבוץ, שנבנה על פי תכניות שאושרו כדין ללא התנגדות. בנסיבות שנוצרו והתפתחו במקרקעין במשך עשרות שנים, לא ניתן לממש את זכות הגישה ללא קביעת האיזונים הנכונים בין הזכויות וללא הסדר תכנוני אשר צריך שייערכו על ידי המדינה". 

ח״כ משה ארבל מש"ס, שהיה בין העותרים לבית המשפט, התייחס להחלטה: ״היום נרשמה היסטוריה במדינת ישראל. בית המשפט קבע במפורש שחסימת הגישה אל הנחל וגדותיו איננה חוקית. האלימות כנגד תושבי בית שאן ואזרחי ישראל באמצעות חברות שמירה תיפסק. ותנועת ש"ס הוכיחה היום פעם נוספת שצדק חלוקתי איננו רק סיסמה אלא דרך חיים של ממש.

אני מודה ליושב ראש ש"ס הרב אריה דרעי על ההשראה והגיבוי ולעורכי הדין ישראל באך אליעזר רודין ותום דורון על עבודה משפטית מאומצת ויסודית״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]