צוער בקורס קצינים הותקף הלילה ע"י מחבל שניסה לחטוף את נשקו במהלך ניווט - 0404
צוער בקורס קצינים הותקף הלילה ע אבשלום אהרוני

צוער בקורס קצינים הותקף הלילה ע"י מחבל שניסה לחטוף את נשקו במהלך ניווט

צוער בקורס קצינים הותקף הלילה על ידי מחבל במהלך ניווט בכפר כעביה שבצפון.  המחבל תקף את הצוער בבעיטה וניסה לחטוף את נשקו.

הצוער נאבק במחבל, הדף אותו והצליח לשמור את הנשק ברשותו. התוקף הצליח להימלט.

בארגון תורת לחימה, התייחסו לאירוע החמור: "כל הכבוד לצוער שפעל במהירות. אך מדובר בלוחם נושא נשק. לא יתכן שהוא יסתכן בקרב מגע ולא ישתמש בנשקו לחיסול מחבל מרצח. אירוע זה דומה אחד לאחד לאירוע חטיפת הנשק בניווט בשפרעם שאירע לפני חצי שנה ומוכיח כי הלקחים לא הופקו.

אנו מזכירים כי הרמטכ"ל כוכבי הנחה את הפצ"ר לבחון את שינוי הוראות הפתיחה באש, אך כנראה הפצ"ר, כחלק ממערכת המשפט הפרוגרסיבית הקלוקלת, לא מרגיש מחויב למפקדו, וודאי לא לדרג השטח שנמצא בקו האש מול האויב הערבי, כולל הגיס החמישי בתוככי ישראל. הפצ"ר יושב במזגן, גורם להפקרת לוחמים, ואפילו לא טורח לבקר אותם בבית החולים כפי שראינו במקרה של הלוחם בראל שמואלי. אנו נמשיך לפעול לשינוי ותיקון, כדי שצה"ל יחזור להיות צבא יהודי מנצח".

מדובר צה"ל מסר: "במהלך אימון צבאי הלילה באזור הגליל התחתון, הותקף צוער מגדוד גפן על ידי חשוד שניסה לחטוף את נשקו. הצוער שהיה לבדו, במהלך ניווט בדד, הגיב במהירות ובנחישות, הדף את החשוד בכוח ובכך מנע את גניבת הנשק. לאחר מאבק החשוד נמלט מהנקודה. האירוע תוחקר על ידי המפקדים בשטח והועבר לחקירת משטרה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]