עקירת הכרמים בגוש שילה: התושבים מתכוננים למאבק בשטח - 0404
צילום: גאולת ציון בחזון ובמעש

עקירת הכרמים בגוש שילה: התושבים מתכוננים למאבק בשטח

על רקע ההערכות כי במערכת הביטחון מתכוונים לבצע את עקירת הכרמים כבר בימים הקרובים, יצאו היום (רביעי) תושבים וחקלאים מהאזור בקריאה לציבור "להיות מוכן ליום פקודה", ולהגיע בהמוניו להיאבק באם חלילה יחל ההרס.

בהודעה שהופצה לתושבים, נכתב: "אם חלילה תצא פקודת ההרס השערורייתית לפועל, נגיע בהמונינו להאחז בכל כוחינו בעצי הפרי, ולדבוק בגופינו ברגבי אדמת הארץ הטובה, כדי לעצור את העקירה".

בתוך כך, מפקדים בכירים במג"ב ובמשטרה ערכו היום סיור הכנה בגוש שילה לקראת העקירה המתוכננת של כ-170 דונם של גפנים בבעלות משק אחיה, זאת בעקבות פסק בג"ץ שהורה להרוס את הכרם באופן מיידי, על אף שלא הוכחה טענת בעלות על הקרקע מצד ערביי האזור.

עמישב מלט, תושב גוש שילה וממובילי המאבק, מסר: "הרס הכרמים המתוכנן, הוא חלק ממערכה על ריבונות עם ישראל בארצו שמתחוללת בימים אלו.
כל נסיון להציג את ההרס כ"בעיה משפטית" שתיפתר אם רק יעתיקו את הכרמים למקום אחר או יקבלו פיצויים מוגדלים, מתחמק מהמערכה הכוללת שמתרחשת בשטחי יהודה ושומרון וימצא את עצמו לפתע ביום אחד עם מדינה פלסטינית ריבונית שקמה בשטחי יו"ש שהופקרו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]