תנועת ריבונות: כ-73% מהישראלים מתנגדים לקונסוליה לפלשתינים בירושלים - 0404
תנועת ריבונות: כ-73% מהישראלים מתנגדים לקונסוליה לפלשתינים בירושלים שלמה מור, 0404

תנועת ריבונות: כ-73% מהישראלים מתנגדים לקונסוליה לפלשתינים בירושלים

72.8% מהישראלים מתנגדים לקונסוליה לפלשתינים בעיר הבירה, כך עולה מסקר של חברת דיירקט פולס שהוזמן ע"י חבר הכנסת ניר ברקת. הנתון התפרסם במסגרת קמפיין חדש של תנועת ריבונות הקורא לראש הממשלה לעמוד איתן מול לחצי ממשל ביידן.

בפרסום הפונה לנפתלי בנט נכתב: "ירושלים רק אחת! רוב העם נגד מדינה פלשתינית, ו72.8% מתנגדים להקמת קונסוליה לפלשתינים בלב ירושלים". בהמשך הפרסום קראו בתנועה לראש הממשלה "עמוד איתן מול ממשל אמריקאי חלש הנוטש את בני בריתו, שמור על נכסי עם ישראל! הבא ריבונות!".

קמפיין תנועת ריבונות התפרסם לקראת נסיעתו של בנט לארצות הברית ופגישתו עם הנשיא ביידן, וקורא לבנט שלא להיכנע ללחץ האמריקני. הקמפיין יצא לאור החשש כי ביידן יפעיל לחצים על בנט לפתיחתה של קונסוליה אמריקאית לתושבי הרש"פ בירושלים.

במכתב לבנט, עליו חתומות ראשי התנועה יהודית קצובר ונדיה מטר נכתב כי הממשל האמריקאי שם לו למטרה להחזיר לשולחן המדיני את הרעיון המסוכן של חלוקת הארץ והקמת מדינה פלשתינית. הן ציינו כי בנט עצמו היה ממתנגדי הרעיון המובילים והזהירו אותו מפני הלחצים המדיניים המשמעותיים שהממשל האמריקני צפוי להפעיל עליו.

קצובר ומטר הזכירו במכתבן לבנט את הדיווחים האחרונים מאפגניסטן כעדות לכך שעל אף ההצהרות וההבטחות איש ממנהיגי העולם לא ישאיר את חייליו להילחם עבור ביטחון אחרים. הן קראו לבנט שלא לתת יד להקפאת ההתיישבות ביהודה ושומרון, ולא להיכנע לבקשה להקים קונסוליה אמריקאית בירושלים עבר הרשות הפלשתינית.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]