יוסי דגן: "האמירה של בנט על הגבלות הבנייה ל"גידול טבעי" לא מקובלת" - 0404
יוסי דגן: מועצה איזורית שומרון

יוסי דגן: "האמירה של בנט על הגבלות הבנייה ל"גידול טבעי" לא מקובלת"

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, הגיב על דברי בנט כפי שפורסמו בניו יורק טיימס.

דגן: "ראש הממשלה נפתלי בנט אמר דברים שחלקם חשובים וחלקם אינם יכולים להיות מקובלים בשום אופן. האמירה שלא תקום מדינת טרור בלב הארץ היא אמירה חשובה וכך גם האמירה שהממשלה הזו לא תפתור את "הסכסוך הישראלי פלסטיני".

הנסיונות המשיחיים שהיו בעבר לנסות להגיע לפתרונות כאן ועכשיו של נסיגות תמורת טרור לא הוכיחו את עצמן ואין סיבה שימשיכו. יחד עם זאת האמירה שלא תהיה ריבונות היא אמירה שאיננה מקובלת. ולא מקובלת בשום פנים ואופן האמירה על הגבלת בנייה "בהתאם לגידול טבעי", הריבונות על יהודה ושומרון היא צורך וחובה מוסרית של כל ראש ממשלה בישראל.

האמירה שנתניהו התחייב שלא תהיה ריבונות בשנים הקרובות היא לא תשובה, משום שראש הממשלה תפקידו לקדם את מה שטוב למדינת ישראל. ובנייה בלב הארץ היא מה שטוב למדינת ישראל.

תושבי יו"ש אינם סוג ג במדינה הזו, ולב הארץ ביהודה ושומרון הם לא סוג ד' בין חבלי המולדת שלנו . הציבור בישראל מצפה שתהיה תנופת בנייה ביהודה ושומרון. ולא נקבל מצב של הגבלת בנייה כפי שנעשה עכשיו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]