חדירת מחבל וריבוי אירועי טרור: הסתיים תרגיל הפתע בחטיבה המרחבית אפרים - 0404
חדירת מחבל וריבוי אירועי טרור: הסתיים תרגיל הפתע בחטיבה המרחבית אפרים

חדירת מחבל וריבוי אירועי טרור: הסתיים תרגיל הפתע בחטיבה המרחבית אפרים

היום (רביעי), הסתיים תרגיל פתע אותו ערכה אוגדת מרחבית יהודה ושומרון לחטיבה מרחבית "אפרים", שמטרתו לבחון את יכולות החטיבה, מוכנותה ודרכי הפעולה שלה מול תרחישים של פיגועי טרור קשים לכל אורך הגזרה.

התרגיל, שערך כ-24 שעות נפרס בתאי שטח מגוונים בגזרת חטיבת "אפרים" ולקחו בו חלק, יחד עם אנשי החטיבה, כל הכוחות שנמצאים בתעסוקה מבצעית בגזרה (סיירת גולני, גדוד 202 של חטיבת הצנחנים, גדוד קדם של חטיבת החילוץ וההצלה) יחד עם כוחות מיוחדים , כוחות משטרה, מד"א, כב״א, כוחות הביטחון האזרחיים, כוחות הרפואה של החטיבה ומגוון כוחות נוספים.

התרגיל המחיש יממה עמוסת אירועי טרור תוך התמודדות עם מספר אירועים במקביל כמו אירוע ירי, חדירת מחבל ליישוב ועוד מגוון אירועים נוספים. מטרת התרגיל היא חיזוק המוכנות ושיתוף הפעולה של שלל הכוחות בפיקוד וניהול אירועים מורכבים על מנת להביא להגנה מרבית על תושבי הגזרה. בנוסף לכך, קיום התרגיל חיזק את מוכנות הכוחות לקראת חגי תשרי.

בסיום התרגיל אמר סגן מפקד חטיבת "אפרים", סא"ל וופא חירבואי: "אנחנו מסיימים תרגיל משמעותי מאוד בעל היקף רחב ביותר שבחן אותנו בתרחישי טרור רבים במקביל.

אני מרוצה משיתוף הפעולה של החטיבה וגדודי התעסוקה המבצעית שלנו עם הכוחות החבירים, גופי הבטחון והמודיעין, הקב״טים והרבש״צים שבגזרתנו. חטיבת "אפרים" תמשיך לפעול לילות כימים ולחתור לתרגול והשתפרות על מנת להביא לביטחון מיטבי לתושבי הגזרה".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]