התרגיל של מג"ב לרבנים שהגיעו לחזק את תושבי קומי אורי - 0404
התרגיל של מג גבעת קומי אורי

התרגיל של מג"ב לרבנים שהגיעו לחזק את תושבי קומי אורי

סיור של עשרות רבנים מהציונות הדתית המאוגדים תחת ארגון 'רבני הארץ הטובה' התקיים היום (שלישי) בגבעות יהודה ושומרון, בין השאר בגבעת קומי אורי. תושבים מהגבעה דיווחו כי שוטרי משמר הגבול שמוצבים בגבעה במסגרת המצור עליה, עזבו את המקום לפני הגעת הרבנים ופירקו את הסככה שבנו בכניסה לגבעה. 

לאחר שהרבנים עזבו את המקום חזרו הכוחות למחסום בכניסה ושוב מונעים כניסה למקום ממי שאינו מתגורר בגבעה.

בגבעה תקפו בחריפות את התנהלות המג"ב: "במג"ב בחרו להונות את הרבנים ולמנוע מהם לראות את המצב הקשה שחווים תושבי הגבעה מדי יום, על ידי יצירת מצג שווא של גבעה ריקה משוטרים וממחסומים.

גם במג"ב יודעים שמדובר בצו שערורייתי שלא קיים כמותו בשום מקום אחר בארץ, ומשכך בחרו לברוח כגנבים שעה קלה לפני הגעת הרבנים למקום.
אנו דורשים ממערכת הביטחון להפסיק את ההתנכלות הקשה לתושבים, ולהסיר במיידי את המצור מהגבעה".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "המקום מוגדר שטח צבאי סגור, ואכיפתו מבוצעת בין היתר ע״י סיורים.

ואמנם במהלך הביקור נאכף הצו במקום באמצעות סיור רכוב.
נדגיש כי בעת הביקור, לא הופר הצו המורה על שטח צבאי סגור".

הרב חיים דרוקמן, ראש מוסדות אור עציון ויו"ר תנועת בני עקיבא, לא יוכל להגיע לסיור אך יצא בקריאת חיזוק לתושבי הגבעות ביהודה ושומרון לרגל "מסע הרבנים" של ארגון רבני הארץ הטובה. הרב ביקש לחזק את המתיישבים, וקרא להם לחזק ולכוון את הנוער להמשך עשייה.

הרב דרוקמן: "לצערי אינני יכול להיות עמכם באופן פיזי, אבל אני נמצא איתכם בליבי בסיור שלכם למקומות שמפריחים את שממות ארצנו. המפגש שלכם בעז"ה עם הנוער שעושה את הדבר החשוב הזה, חזקו אותו, וכוונו אותו ,שיוציא את רצונו הטוב והאידיאליסטי לבנות ולהפריח את שממות הארץ בצורה החיובית ביותר. ובעז"ה אנחנו נמשיך לבנות את ארצנו, ולהפריח את שממותיה.

כותב הרב קוק זצ"ל על השאלה מדוע דורנו זכה לגאולה, דבר שלא זכו אבותינו, ועונה הרב קוק מפני שהוא עסק במצווה החשובה ביותר מכל המצוות שבתורה, מצוות יישוב ארץ ישראל. וכך נמשיך גם אנחנו לבנות את ארצנו ולהיבנות בה, ונצעד לקראת גאולתנו השלמה. אני כמובן אתכם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]