חשש בהתיישבות מלחץ של ביידן על בנט: "אל תיעתר לדרישה להקמת קונסוליה עבור הרשות" - 0404
חשש בהתיישבות מלחץ של ביידן על בנט: נעם ריבקין, פלאש 90

חשש בהתיישבות מלחץ של ביידן על בנט: "אל תיעתר לדרישה להקמת קונסוליה עבור הרשות"

לקראת יציאת בנט לארה"ב, ופגישתו עם הנשיא ביידן יוצאת תנועת הריבונות בקמפיין הקורא שלא להיכנע ללחץ האמריקני. הקמפיין מגיע לאור החשש כי הנשיא יפעיל לחצים על בנט, לפתיחתה של קונסוליה אמריקאית לתושבי הרשות בירושלים.

כחלק מהקמפיין שיגרה התנועה מכתב לבנט, בקריאה לעמידה איתנה על שלמות הארץ מול לחצים הצפויים מצדו של הנשיא האמריקאי "הממשל האמריקאי הנוכחי שם לו למטרה להחזיר לשולחן המדיני את הרעיון המסוכן של חלוקת הארץ והקמת מדינה פלשתינית בליבה, רעיון לו אתה מתנגד, רעיון שהיית ממובילי המאבק נגדו בתפקידיך השונים סביב שולחן הממשלה, במועצת יש"ע ועוד", נכתב במכתב עליו חתומות ראשי התנועה, יהודית קצובר ונדיה מטר.

"במסעך לוושינגטון אתה, כקודמיך בתפקיד, צפוי להיתקל בלחצים מדיניים משמעותיים בסוגיה זו ובסוגיות אחרות. רובם המוחלט של הלחצים יופעלו לאחר כיבוי המצלמות והתפוגגות החיוכים הפומביים בטרקלינים הנוצצים. בשעות אלה תתייצב לכאורה לבדך מול לחצי הנשיא, אך לא לבד אתה גם ברגעים אלה.

איתך ברגעים אלה אלפי שנות היסטוריה יהודית הקושרת בקשר נצחי את ארץ ישראל לעם ישראל. איתך ברגעים הללו אלפי שנות עתיד יהודי המחובר גם הוא בנימי נשמתו לארצו היחידה. איתך ברגעים אלה רוב מוחלט של אזרחי ישראל המתנגדים לחלוקת הארץ ולהקמת מדינה ערבית בליבה, מדינת טרור שתציב את הארץ כולה תחת סכנה חמורה פי כמה מזו של עוטף עזה".

השתיים מזכירות במכתבן את הדיווחים האחרונים מאפגניסטאן כעדות לכך שעל אף הבטחות הצהרות וערבויות איש ממנהיגי העולם, גם לא ממנהיגי ארה"ב, לא ישאיר את חייליו להילחם עבור ביטחון אחרים "המראות הקשים מאפגניסטאן רומזים לכולנו עד כמה לא יוכל עם ישראל להפיל את יהבו על זרים. ברגע האמת, מול גלי אויב ושונא, יישאר עם ישראל להתמודד לבדו".

קצובר ומטר קראו לבנט שלא לתת יד להקפאת ההתיישבות "אל תיתן ידך לרעיונות של הקפאת ההתיישבות. אל תיתן הסכמתך לדרישות של ויתור לבנייה ערבית ההולכת וקובעת עובדות בשטח ברוח תכנית פאיד הבונה בפועל מדינה פלשתינית, עם או בלי הסכם. אל תיעתר לדרישה להקמת קונסוליה אמריקאית בירושלים עבור הרש"פ. צעד שכזה מהווה ראשית חלוקתה המדינית חלילה של בירת ישראל".

המכתב של קצובר ומטר הוא המשך ישיר לשורת פרסומים תקשורתיים, מאמרים, כתבות ומודעות, מאחוריהם עומדת תנועת הריבונות יחד עם ארגונים נוספים המתריעים מצעדים מדיניים המסיגים את ישראל מהחזון בו דגל ראש הממשלה עד לא מכבר, חזון הריבונות, ומחזירים בפועל לשולחן המדיני את רעיון הקמתה של מדינה ערבית בלב ישראל.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]