עימותים ביו״ש, הסלמה בעזה. הערכה אצל גורמי צבא: ״אנחנו בדרך לעימות״ - 0404
עימותים ביו״ש, הסלמה בעזה. הערכה אצל גורמי צבא: ״אנחנו בדרך לעימות״ עבד ראחים חטיב, פלאש 90

עימותים ביו״ש, הסלמה בעזה. הערכה אצל גורמי צבא: ״אנחנו בדרך לעימות״

על רקע שיגור הרקטה ובלוני התבערה מעזה וירי חי ופעולות אלימות ביו"ש כנגד כוחות הביטחון, גוברת ההערכה בקרב גורמי צבא שאנחנו בדרך לעימות עם החמאס והערבים. 

הלילה, תקף צה״ל מספר מתקנים של החמאס ברצועה ואלו השיבו בירי מקלעים כבדים לעבר שדרות, דבר שהביא את חיל האוויר לתקיפה נוספת. ״גם זה דבר שלא ראינו בעבר", אומר הבוקר גורם ביטחוני. ״ירי מקלעים מכוון במטרה לפגוע מצריך חשיבה חדשה".

וביו"ש לילה נוסף של עימותים קשים. במהלך פעילות של כוחותינו למעצר מבוקש במ.פ בלאטה, בוצע ירי חי לעבר הלוחמים מגגות הבניינים. הלוחמים השיבו באש לעבר מקורות הירי.

כמו כן, בסיום הפעילות החלה הפרת סדר אלימה שכללה השלכת בלוקים וחפצים לעבר לוחמי צה״ל מגגות מבנים הסמוכים לכוח.

במהלך הפרת הסדר זיהו מספר לוחמים חשוד על גג מבנה שהחזיק בשתי ידיו חפץ גדול, וניסה להשליכו על לוחם שעמד מתחת למבנה. אחד הלוחמים הגיב בירי וזוהתה פגיעה. אין נפגעים לכוחותינו. הפעילות הושלמה והמבוקש, החשוד במעורבות בפעילות טרור, נעצר.

רק השבוע היה אירוע דומה בג'נין וההערכה היא כאמור ששקט לא הולך להיות כאן בתקופה הקרובה ובמיוחד בימים הקרובים לקראת פגישת בנט וביידן.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]