דוידי לבנט: "תקצב באופן מיידי את החלפת חלונות הממ"דים בעוטף" - 0404
דוידי לבנט: פלאש 90

דוידי לבנט: "תקצב באופן מיידי את החלפת חלונות הממ"דים בעוטף"

על רקע שיגור הרקטה לפני מספר ימים לערב שדרות, שלח היום (שני) ראש עיריית שדרות ושותפו של בנט למפלגת ימינה, אלון דוידי, מכתב לנפתלי בנט, בנושא החלפת חלונות הממ"דים בשדרות.

כזכור, בעקבות הירצחו של הילד עידו אביגל במבצע "שומר החומות" מפגיעת רסיס רקטה שחדר את חלון הממ"ד בו שהה, המליץ מפקד פיקוד העורף, האלוף אורי גורדין, להחליף את חלונות הממ"דים בבתים בעוטף עזה (טווח 7 ק"מ) הפונים לכיוון הרצועה לעובי של 32 מ"מ.

עד כה, הפרויקט לא יצא לפועל, מלבד מספר בתים בודדים, בהם הבית בו נהרג עידו ז"ל.

בעקבות התעלמות הממשלה מהצורך למגן את האיזור, כפי שהמליץ מפקד פיקוד מרכז, כתב דוידי לבנט: "האירוע הטרגי הזה, שהעציב את כולנו ובוודאי גם אותך, טלטל את תושבי שדרות ועוטף עזה, שעד אותו אירוע הרגישו בטוחים כששהו בממ"ד.

אני משוכנע שדיברתם גם על הנושא של תחושת הביטחון בממ"ד והעובדה שעידו נהרג על-אף ששהה בממ"ד ומילא אחר ההנחיות".

אין זו הפעם הראשונה שדוידי מעלה את הדרישה. כבר לפני כחודש, בפגישה של בנט עם ראשי רשויות העוטף במרכז ההפעלה בשדרות, ביקש ממנו דוידי  לתקצב באופן מיידי את הפרויקט על מנת שעשרות אלפי התושבים יוכלו להחליף את החלונות ולהשיב את תחושת הביטחון המינימלית בזמן שהם נכנסים לממ"ד בעת אזעקה.

"לצערי שום דבר לא התקדם מאז אותה פגישה. אני קורא לך לא להתעלם מפנייתי זו, לתקצב באופן מיידי את החלפת חלונות הממ"ד ולדאוג להצלת חיי תושבי העוטף ושדרות", סיכם דוידי את מכתבו.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]