עשרות רבנים יגיעו לסיור בגבעות ובנקודות ההתיישבות החדשות בשומרון - 0404
עשרות רבנים יגיעו לסיור בגבעות ובנקודות ההתיישבות החדשות בשומרון

עשרות רבנים יגיעו לסיור בגבעות ובנקודות ההתיישבות החדשות בשומרון

תחת הכותרת "מסע הרבנים" לנקודות ההתיישבות החדשות, צפויים מחר (שלישי) להגיע עשרות רבנים, בניהם בכירים בציונות הדתית, לסיור בשורת גבעות בשומרון ובנימין. הסיור מגיע כחלק ממהלך וקשר בין הרבנים לנוער ואנשי הגבעות, שמתקיים בחודשים האחרונים.

מי שעומדים מאחורי המהלך הם ארגון "רבני תורת הארץ הטובה", אותו מנהל הרב יוסף ארציאל ואשר חברים בו גדולי הרבנים בציונות הדתית, בניהם הרב חיים דרוקמן, הרב יעקב אריאל, הרב דב ליאור, הרב דוד חי הכהן, הרב אריה שטרן ועשרות רבנים נוספים.

הרבנים יגיעו מחר תחילה לשכונת קומי אורי ביצהר, אשר נמצאת תחת צו שטח צבאי סגור. הרבנים יפגשו את תושבי השכונה, ויעמדו על המצב במקום. לאחר מכן יפגשו הרבנים נציגי משפחות מהיישוב החדש אביתר. משם יסעו לגבעת עוז ציון, הסמוכה לצומת גבעת אסף בבנימין, ואשר נהרסה לאחרונה בידי כוחות משטרה ומינהל אזרחי, הרבנים יחזקו את תושבי המקום. לאחר מכן יגיעו למאחז מעוז אסתר הסמוך לכוכב השחר, שם ישתתפו באירוע חנוכת בית הכנסת ובהכנסת ספר תורה לעילוי נשמת אהוביה סנדק, שנהרג לאחר שרכבו ננגח בידי שוטרים במהלך מרדף משטרתי. במקום יערכו הרבנים שיח ומפגש עם נערי הגבעות ותושבי המאחזים.

"מסע הרבנים" מגיע כאמור, לאחר מספר פגישות, בין נציגי נוער הגבעות, ותושבי המאחזים לרבנים שהתקיימו בחודשים האחרונים. בין הרבנים, לאנשי העשייה בשטח נוצר קשר, וזאת בעיקר לאחר האירוע הקשה בו נהרג אהוביה סנדק ז"ל. בפגישות ליבנו אנשי הגבעות והרבנים סוגיות שונות, והוצגה לרבנים הפעילות והעשייה בשטח. הקשר יצר כבר מספר סיורים של רבנים בגבעות, ואחדים מהם אף הגיעו לתת שיעורים לבני הנוער במאחזים השונים, מחר לראשונה יערך סיור של כלל הרבנים יחד.

הרב יוסף ארציאל סיפר על הקשר שנרקם בין הרבנים לאנשי הגבעות: "הסיור מסכם תהליך הכרות ארוך, שהחל מהאירוע של אוהביה ז"ל, הרבנים קיבלו על עצמם לברר את מה שקורה בגבעות, נפגשו עם אנשי הגבעות מספר פעמים וראו שהפער בין מה שמוצג בתקשורת ובין המציאות הוא פער ענק", סיפר הרב ארציאל.

ראינו שמדובר בחבורה שמסורה ליישוב הארץ מתוך דבקות בתורה ומצוות, מחפש את הדרכים ליישוב הארץ, ופועל כמסגרת ליישב מקומות שאליהם הממסד אינו מגיע ליישב. חלקם יושבים ולומדים תורה, יש להם מסירות גדולה ורצינות גדולה, לכן נוצר הקשר. מי שריכז את הנושא מטעם רבני תורת הארץ הטובה זה הרב חיים דרוקמן שעמד בקשר רצוף עם אנשי הגבעות, אברהם סנדק אביו של אהוביה ז"ל סייע לרב והוא איש הקשר שלנו בשטח.

הסיור בא כדי לפעול לשינוי התדמית שיש על אנשי הגבעות, ולחיזוק מצוות יישוב הארץ. אנחנו נותנים גיבוי לכל העשייה הטובה והברוכה של יישוב הארץ שנעשה ע"י אנשי הגבעות. בהזדמנות זו נביע גם הערכה לכל אנשי החוות, גם לאנשי אביתר ולכל מי שפועל ליישוב הארץ ולחיבור של עם ישראל לארץ ישראל".

הרבנים צפויים כאמור להשתתף, בחנוכת בית הכנסת ובהכנסת ספר תורה לעילוי נשמת אהוביה סנדק ז"ל במאחז מעוז אסתר. האירוע צפוי להתקיים בשעה 17:00, הרבנים ישאו במקום דברים. באירוע צפויים להשתתף גם ח"כים, אישי ציבור ומאות משתתפים נוספים.

אברהם, אביו של אהוביה ז"ל מסר: "אנחנו מתרגשים מאד, לאחר הרצח של אהוביה, הציבור בהמוניו התגייס כדי שיהיה בית כנסת לע"נ אהוביה, מחר ב"ה המסע הזה מגיע לסיומו, סיום שהוא גם התחלה של בית כנסת חדש בא"י, מקום לתורה, מקום ללימוד, וזכינו ב"ה גם לתרומה של ספר תורה לע"נ אהוביה שמחר נכניס אותו לבית הכנסת החדש. אנחנו נשמח שכל עם ישראל יהיה איתנו יחד שם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]