חוקה חדשה אושרה בציונות הדתית - המפלגה תצא למפקד ופריימריז - 0404
חוקה חדשה אושרה בציונות הדתית – המפלגה תצא למפקד ופריימריז ניב מוסמן

חוקה חדשה אושרה בציונות הדתית – המפלגה תצא למפקד ופריימריז

לאחר שעות של דיונים וזמן קצר לפני חצות, אישר אמש מרכז הציונות הדתית את פתיחת השורות לכלל הגוונים בציונות הדתית, עם אישור החוקה החדשה והגדלה משמעותית של מרכז המפלגה בעשרות, אישי ונשות ציבור מהציונות הדתית.

עם אישור החוקה החדשה אושרה היציאה למפקד רחב ולפריימריז בציונות הדתית כפי שהתחייב יו״ר הציונות הדתית, ח״כ בצלאל סמוטריץ׳, במהלך מערכת הבחירות. על פי החוקה החדשה למפקד אשר יצא לדרך בחודש הקרוב יוכלו להתפקד כל אזרח ישראלי מגיל 17 ומעלה כאשר מגיל 21 יוכל גם להתמודד לרשימה לכנסת. כל מתפקד ידרש להצהיר באמצעות חתימתו כי מזדהה עם ערכי המפלגה ומטרותיה וכי הוא אינו חבר במפלגה אחרת. דמי ההתפקדות יהיו 70 ש״ח לזוג ו 40 ש״ח ליחיד כאשר צעירים עד גיל 25 וכן חיילים בשירות סדיר, תלמידי ישיבה, בנות מדרשה וסטונדנטים ישלמו 45 ש״ח לזוג ו 25 ש״ח ליחיד. צעירים בגילאי 17-18 ועד סוף לימודיהם בתיכון יהיו פטורים מתשלום דמי חבר.

בכינוס מרכז הציונות הדתית שהתקיים אמש ב'נאות קדומים',  אושרה חוקת המפלגה החדשה אשר מאפשרת את פתיחת המפלגה לקהלים חדשים.

חוקת המפלגה מציינית כי ״המפלגה תהא פתוחה בפני כלל הציבור הלאומי במדינת ישראל אשר מזדהה עם המפלגה ועם ערכיה ודרכה, גם אם אינו שומר תורה ומצוות באורחות חייו הפרטיים״.

מרכז המפלגה אישר את הרחבת המרכז וכבר אישר את צירופים של כ-70 חברים חדשים בהם זקן רבני הציונות הדתית הרב חיים דרוקמן שליט"א. לצדו הצטרפו אישי ונשות ציבור רבות בהן ראשי מערכות החינוך המרכזיות בציונות הדתית, חברי מועצות עיר, מנהלי ארגונים ומוסדות, פעילים חברתיים מרחבי הארץ, פעילי שטח מרכזים ממפלגת הבית היהודי לשעבר, ועוד.

עוד נקבע בחוקה כי במקביל ליציאת המפקד, תוקם ועדה ציבורית בלתי תלויה שתקבע את סדרי הבחירות הפנימיות (פריימריז) והפיקוח עליהם. הועדה תציג תוך 60 יום מהקמתה את מסקנותיה.

עוד נקבע כי חברי הרשימה לכנסת יקבעו בפריימריז למעט מקום 10 אשר יבחר ע״י המרכז.

יו״ר הציונות הדתית, ח״כ בצלאל סמוטריץ׳, אמר בכינוס המפלגה: "הערב הזה יזכר כערב שבו עשינו היסטוריה. ערב של שינוי, ערב של תיקון, ערב של תשובה.

בערב הזה מפלגת הציונות הדתית הופכת לבית של הציונות הדתית והימין האידאולוגי כולו. אנחנו יוצאים לדרך חדשה-ישנה. יוצאים למפקד והולכים להליך דמוקרטי מלא. ראינו בחודשים האחרונים מה קורה למפלגה ששייכת ליושב הראש שלה, שחבריה כפופים למרותו הבלעדית, ושמשרתת את מטרותיו האישיות.

מול המודל העצוב של אבדן הדרך הזה הזה אנחנו מציבים מודל של נאמנות ומחויבות לציבור ולערכיו.

אני קורא מכאן לכל מי שחשובה לו מדינת ישראל כמדינה יהודית, וכמדינה ציונית וריבונית. להצטרף אלינו ולהתפקד. להיות חלק אמיתי ושותף מלא בהקמת הבית הגדול הזה.

מנכ״ל הציונות הדתית יהודה ולד הוסיף: ״המפלגה הדתית לאומית מתחדשת ומאחדת סביב ערכיה ציבור רחב שנאמן ומחוייב לדרך. אנו קוראים לכל מי שרוצה להיות שותף להרמת הדגלים החשובים של עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל לבוא ולהתפקד לבית האמיתי של הציונות הדתית והמחנה הלאומי. יחד ניתן את הנשמה למדינה״.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]