תושב המרכז נעצר בחשד שהטריד מינית קטינה בת 14 בטלגרם - 0404
תושב המרכז נעצר בחשד שהטריד מינית קטינה בת 14 בטלגרם pixabay

תושב המרכז נעצר בחשד שהטריד מינית קטינה בת 14 בטלגרם

חקירה סמויה שהתנהלה ביחידה 105 בלהב 433 הובילה לאיתורו של חשוד, שהטריד מינית קטינה בת 14, באמצעות אפליקציית טלגרם.

במהלך החקירה עלה כי החשוד תושב מרכז הארץ בשנות ה-30 לחייו, הצליח להצטרף לקבוצה פרטית בטלגרם בשם "הוגוורטס", בה חברים עשרות קטינים מעריצי הארי פוטר בגילאי 13-17.

עוד עלה כי בעת השיח בין חברי הקבוצה, החשוד פנה באופן פרטי לקטינה שהייתה חברה בקבוצה והחל להטריד אותה מינית בשיח בוטה, תוך ניסיון לשדל אותה לשלוח לו תמונות עירום שלה, זאת למרות הידיעה לכאורה אודות גילה הצעיר.

הבוקר עם המעבר לחקירה גלויה, בוצעו פעולות חקירה ושימוש באמצעים טכנולוגים, אשר הובילו לעיכוב החשוד בגין הטרדה מינית וניסיון למעשה מגונה בקטין מתחת לגיל 16 שלא בהסכמה.

בתום החקירה החשוד שוחרר למעצר בית למשך חמישה ימים.

החקירה נמשכת.

המטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת ביחידה 105 בלהב 433 מדגיש, כי הגלישה באינטרנט והשימוש באפליקציות שונות עלול לחשוף את הילדים לתכנים אלימים ופוגעניים. אנו פונים להורים ולילדים, לשמור על ערנות בכל הנוגע לשימוש באפליקציות כגון הטלגרם, בהן אין הגבלה על כמות המשתמשים ורמת האנונימיות גבוהה, מה שיוצר קושי על הפיקוח של הקבוצות הללו ואין דרך לדעת באמת מי נמצא בצדו השני של המסך. בכדי למנוע את הסכנות חשוב שבני הנוער יכירו את הסכנות הקיימות ולהזכיר, כי שיתוף של תוכן דיגיטלי אישי יכול להפוך לנחלת הרבים ולא ניתן לשלוט בהפצתו.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]