מנהלי בתי החולים הציבוריים: "משרדי הבריאות והאוצר הפקירו אותנו - לא נקבל עוד חולי קורונה" - 0404
מנהלי בתי החולים הציבוריים: יונתן סינדל, פלאש 90

מנהלי בתי החולים הציבוריים: "משרדי הבריאות והאוצר הפקירו אותנו – לא נקבל עוד חולי קורונה"

מנהליהם של שבעה בתי החולים הציבוריים הודיעו הערב על חידוש המחאה הציבורית על רקע התפשטות נגיף הקורונה ולאחר שלדבריהם: "משרדי הבריאות והאוצר הפקירו אותנו בשיא משבר הקורונה – הגענו לקצה גבול היכולת. החל ממחר לא נקבל יותר חולי קורונה. מרביעי נפעל במתכונת שבת".

מנהלי בתי החולים הוסיפו כי "הגענו למשבר הקשה ביותר בתולדותינו. אנו זועקים כבר שבועות שאין לנו יכולת להכיל את גל הקורונה הנוכחי. כל שנותר לנו הוא לזעוק ברחובות.

ההסכם עליו חתמנו אינו ממומש, אין פתרון לשנה הבאה, אין לנו יכולת לשלם לספקים ונשאר לנו חמצן למספר ימים בלבד לפני קריסה. אי אפשר להילחם בקורונה ובניתוק של משרדי האוצר והבריאות במקביל".

מנכ״ל שערי צדק פרופ עופר מרין: ״שנה וחצי, ארבעה גלי קורונה, עובדים יום ולילה, 7 ימים בשבוע כדי להציל את מדינת ישראל. הערים הכי אדומות בישראל. אני מתבייש לעמוד פה כמו פושט יד. מדינת ישראל מפירה את ההסכם עם בתי החולים הציבוריים. אף אחד מסעיפי ההסכם לא מקוים. הספקים שלנו קרסו. העובדים שלנו עלולים שלא לקבל משכורות לחג, החולים שלנו עלולים שלא לקבל טיפול מיטבי. במצב הנוכחי אנחנו לא מסוגלים להמשיל לטפל בחולים. צו המצפון שלנו מחייב אותנו להפסיק לקבל חולי הקורונה כי אין לנו אמצעים לתת להם טיפול ובהמשך השבוע נעבור למתכונת חירום״.

מנכ״ל הדסה פרופ׳ יורם וייס: ״הגיע הזמן שבתי החולים בירושלים, נצרת, בני ברק ונתניה יקבלו את התקציבים הראויים. שהחולים שלנו יוכלו לקבל את השירות הראוי, כפי שתושבי תל אביב מקבלים״.

מנכ״ל בית החולים האנגלי בנצרת פרופ פהד חכים: ״ממשלת השינוי רימתה אותנו. אף סעיף לא מתקיים. 2 מיליון אזרחים, אלפי ספקים, לא מקבלים את מה שמגיע להם. שרי הבריאות והאוצר היומאצלנו באוהל והבטיחו לנו שינוי. לא נרשה שהמטופלים שלנו יקבלו שירות פחות טוב. נחשוף את הבושה הזו בישראל ובכל העולם. 630 מיליון שקל עד סוף יוני – פייק לא קיבלנו. 55 מיליון שקל מידי חודש עד סוף השנה – פייק, לא קיבלנו״.

מנכ״ל לניאדו נדב חן: נלחמנו, עשינו, חתמנו, לחצנו ידיים. שום דבר לא התקיים. לפני חודש קראו לנו בצו 8 להיכנס מתחת לאלונקה שוב. ביטלנו קורסים וחופשות. התגייסנו מיידי. אבל הבושה חוגגת, בירוקרטיה תירוצים. ביום רביעי אנחנו עוברים למתכונת שבת. שר הבריאות, שר האוצר, תפתרו את הבושה הזו עוד הלילה״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]