לקראת המפקד הגדול: נמשך מסע מפלגת הציונות הדתית ברחבי ישראל - 0404
לקראת המפקד הגדול: נמשך מסע מפלגת הציונות הדתית ברחבי ישראל

לקראת המפקד הגדול: נמשך מסע מפלגת הציונות הדתית ברחבי ישראל

עם היציאה לפגרת הכנסת ולקראת היציאה למפקד הרחב חוזרים במפלגת הציונות הדתית לחרוש את הארץ במסגרת ׳מסע הציונות הדתית׳

היום הגיעו חברי הסיעה לסיור בצפון כשברקע מאבק החקלאים לקראת העברת תקציב המדינה והגידול בפגיעה ברכוש יהודי בשל פרוטקשן. חברי סיעת הציונות הדתית בהם יו״ר המפלגה ח״כ בצלאל סמוטריץ׳, ח״כ אופיר סופר, ח״כ מיכל וולדיגר ,יו״ר הסיעה בכנסת ח״כ אורית סטרוק ומנכ״ל המפלגה יהודה ולד, פתחו את היום במפגש עם ארגון ׳חיבורים׳ בבית שאן והעמק הפועל ליצור שיוויון הזדמנויות לתושבי בית שאן ועמק המעיינות. חברי הסיעה למדו על פעילויות הארגון באזור בדגש על הפרויקט הארצי של הפעלת מתנדבים למען החקלאים ולמען החקלאות במדינת ישראל וכן על הפעילויות לחיזוק הזהות היהודית והמשפחה בעיר.

בהמשך הגיעו חברי הסיעה לכפר חיטים ופגשו חקלאים מארגון היוגב שעובדים בשיתוף פעולה עם האגודה להתנדבות והסתייעו רבות בח״כ סמוטריץ׳ בשנים האחרונות. חברי הסיעה שמעו מהם על האתגרים העצומים באזור, הסכנות על עתיד החקלאות בתקציב המדינה והמאבק בפרוטקשן.

בנוסף ביקרו חברי הסיעה בקרית שמונה, נפגשו עם ראש העיר, סיירו במרכז הפודטק והחדשנות בגליל ועלו להתברך מרב העיר קרית שמונה הרב צפניה דרורי שליטא. הרב העלה בפניהם את חשיבותה של מפלגה דתית לאומית שתוביל ערכים אלו בציבוריות הישראלית.

את היום סיימו בלביא במפגש עם תושבי האזור בשיח פתוח על ציונות דתית ואתגרי השעה.

יו״ר הציונות הדתית ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ סיכם את המסע בצפון: ״הגליל הוא חבל ארץ ענק עם פוטנציאל צמיחה גדול מאוד – ציונית, כלכלית וחברתית. כדי שהפוטנציאל הזה ימומש המדינה חייבת להיות שם בשביל הגליל, הן בסור מרע כדוגמת מאבק חסר פשרות למיגור הפשיעה הערבית וגביית הפרוטקשיין, והן בעשה טוב במגוון תכניות לפיתוח האזור. יש תכניות טובות, צריך רק לממש אותן. הציונות הדתית מגוייסת לצפון ובכל תפקיד נעשה ככל יכולתנו לקידומו".

מנכ״ל הציונות הדתית יהודה ולד: ״אנחנו ממשיכים במסע הציונות הדתית ברחבי הארץ, אנו רואים מחוייבות לחיזוק החיבור בין שליחי הציבור בכנסת לבין התושבים, הנציגים המונציפאלים, המיזמים החינוכים ואתגרי הציונות בצפון הארץ. נמשיך לחבר את הציבור הנאמן לערכי הציונות הדתית ולהרים יחד את הדגל".

ח״כ אופיר סופר: ״כבן הגליל וכתושב הגליל כיום אני מכיר מקרוב את נופיו ואתגריו של הגליל. שמחנו לפגוש במהלך היום מיזמיים חברתיים מרגשים, אנשי חינוך בכפרי נוער,עבודת כפיים של חקלאות ישראלית, תעשיות כלכליות לפיתוח אזורי, פודטק ואגרוטק. בסוגיית הביטחון האישי ראינו בעינינו תוצאה של פרוטקשיין וגביית דמי חסות – נושא שאסור שירד מסדר היום של מדינת ישראל. אמשיך לשמש נציג ופה לתושבי הגליל בכנסת״.

ח״כ אורית סטרוק: ״חייבים לשים את הצפון – במרכז. זה מה שעשינו היום, כשנפגשנו עם תושבי הצפון שפועלים יום יום לחיזוקו: לחיזוק החקלאות והאחיזה בקרקע, לחיזוק הכלכלה, היזמות והמחקר, לחיזוק הזוגיות וחיי המשפחה, לחיזוקו ושיקומו של נוער נושר. נפעל בע"ה לחיזוקם של המחזקים האלה כולם, כי הם השליחים והשותפים שלנו בשטח, ואנחנו השליחים והשותפים שלהם בכנסת״.

ח״כ מיכל וולדיגר: ״בבית שאן פגשנו רוח של יהדות במדרשה ועשיה מחברת ומעצימה במרכז "חיבורים". בכפר חיטים פגשנו חקלאים ואת ארגון "היוגב", הדוגל בידיים עבריות עובדות. ביקרנו בישיבת כפר זיתים ומשם המשכו חבריי לקריית שמונה. יום של תורה, חקלאות, ציונות ובניין הארץ. הציונות הדתית ממשיכה להוביל. יש לנו דרך, יש בנו אהבה והיא מנצחת".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]