משלומי בצפון ועד נתיבות בדרום: הכירו את 21 הלוחמים החדשים ביחידות המסתערבים של מג"ב - 0404

משלומי בצפון ועד נתיבות בדרום: הכירו את 21 הלוחמים החדשים ביחידות המסתערבים של מג"ב

היום התקיים טקס סיום של קורס הימ"ס היוקרתי של משמר הגבול שאליו הגיעו 21 לוחמי מג"ב למעמד המכובד והמרגש. הטקס התקיים בנוכחתו של מפקד מג"ב, ניצב אמיר כהן ומפקד בית הספר החילי, תת ניצב קובי קרני.

הלוחמים ישובצו ליחידות המסתערבים השונות במג"ב: באיו"ש, בירושלים, בדרום וליחידה הארצית.

לאחר שעברו את גיבוש הימ"ס אשר נערך מספר ימים בענף לוט"ר בבית הספר החילי במג"ב הגיעו לקורס שבו עוברים הלוחמים אימוני הסוואה בשטח אויב תוך היטמעות באוכלוסייה בעיקר בחברה הערבית, יכולות לחימה בטרור ברמות הכי גבוהות שיש וכושר גופני אינטנסיבי.

רק השבוע נחשפנו לאירוע של יחידת המסתערבים של מג"ב איו"ש ובו כוח שנכנס לג'נין למעצר של מבוקש חמאס בפעילות טרור נתקל באש כבדה, כוחות הימ"ס הגיבו בירי מדויק לעבר הסכנה וניטרלו 4 מחבלים חמושים.

צוות וואלה! שוחח עם הלוחמים שאת פרטיהם המלאים כמובן אנחנו לא יכולים לחשוף אך ריכזנו בשבילכם פרטים על בוגרי הקורס היוקרתי.

מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן אמר לבוגרי הקורס: "סיימתם מסע ארוך ומפרך שבו למדתם את מיומנות הקרב וטכניקות הלחימה שיכינו אתכם להתמודדות עם הלוחמה בטרור, הפרות הסדר האלימות ובפשיעה החמורה. אני מדגיש בפני המפקדים את הצורך ליזום ולוודא שהמפגש עם המחבלים יהיה בחצר ביתם בעומק השטח ולא בחצר הקדמית של החברה הישראלית. משמר הגבול כחיל מבצעי ועוצמתי יידע לספק לאזרחי ישראל מציאות ביטחונית שתאפשר שגרת חיים וביטחון אישי לאזרח ואתם לוחמי הימ"ס חוד החנית במשימה זו. כלוחמי ימ"ס אני מצפה מכם לפעול בנחישות ובתחבולות, להעז, להכריע את האויב ולנצח. לקבל החלטות קריטיות בזמן אמת בזירת אירוע, תוך הבחנה חדה וברורה בין מעורבים לבלתי מעורבים."

מפקד בית הספר החילי, תת-ניצב קובי קרני אמר בדבריו: "נמצאים איתנו כאן על קו הסיום של ההכשרה מיטב הנוער הישראלי, מכל העדות והדתות שיש במדינת ישראל. כל אחד והייחודיות שלו, כל אחד והסיפור שלו אך עם מכנה משותף רחב ומרחיב לב הקיים אצל כולנו, ערכים כמו אהבת הארץ, השאיפה למצוינות והרצון לתת ולתרום ככל האפשר. מאפיינים אלו הובילו אתכם בבטחה לרגע מרגש זה, אני סבור ובטוח כי אלו גם הם הדברים אשר ימשיכו עמכם גם להמשך הדרך. הלחימה היום יומית הינה מאתגרת ומרובת מכשולים לא פשוטים ועל כתפיכם מרגע זה ישנה אחריות גדולה בחיזוק החוסן הלאומי של מדינת ישראל ובעיקר בשמירה על בטחונה. משימה שמחייבת אתכם להיות הכי טובים שאפשר תמיד ובהכל".

סנ"צ מאיר בן דוד, מפקד ביה"ס ללוט"ר של מג"ב: "תחום המסתערבים במג"ב זה מקצוע בפני עצמו, אנחנו מכשירים פה את מיטב בננו. יש פה שילוב מנצח של מקצועיות וערכים שמדריכי הלוט"ר מעבירים במשך 17 שבועות. המדריכים שלנו במג"ב בעלי ניסיון רב שנים בלחימה ופיקוד בפעילויות מבצעיות מורכבות. במהלך הקורס יצאו החניכים להשלמה ביחידות אליהן הם מיועדים, כל יחידת מסתערבים יש לה את הייחודיות שלה במאפייני השטח ובאוכלוסייה".

1. סמ"ש ב'
בן 21
שדרות
שיבוץ -ימס דרום
א' יצא לגיבוש הימ"ס מפלוגה ו של מג"ב איו"ש שפועלת במערת המכפלה שבחברון, בבית הספר בשדרות למד אלקטרוניקה. א' לוקח מהקורס בעיקר "למדתי כאן לשאוף הכי גבוהה שאפשר ולתת את ה100 אחוז שלי בכל תחום שאליו אגיע".

2. סמ"ש ג'
20
קריית ביאליק
שיבוץ ימס ארצי
שירת בשחר חוף
סמ"ש ג' למד בבית הספר רובוטיקה וגיאוגרפיה לוקח מהקורס – כוח רצון, התמדה והשקעה, ערכים שאיפה למצויינות.

3. רש"ט א'
19
ראשון לציון
שיבוץ- ימס דרום
שירת- פלוגה ו איוש במערת המכפלה
למד רובוטיקה "להיות ימסניק בשבילי זה חלום.
במהלך הקורס רכשתי חברים ולמדתי המון דברים חדשים".

4. רש"ט ג'
19
חולון
שיבוץ- ימס איוש
שירת טירונות בהד
למד אומנות
*לפני שאתה לוחם תיהיה בן אדם, בעל ערכים, תתחשב בסביבה, אין דבר העומד בפני הרצון, עוונה וצניעות
למדתי על עצמי המון, עברתי תהליך, לא מוותרים גם שקשה* מספר רש"ט ג', אביו שירת במג"ב ובמשטרת ישראל ונהרג במהלך פעילות מבצעית באזור המרכז.

5. סמ"ש ל'
19
ישוב ענתות
שיבוץ- ימס ירושלים
שירת- טירונות בהד מגב
למד – ביולוגיה
"להיות לוחם ימס זה אחד שאכפת לו יותר הסביבה מאשר הוא עצמו, גם שקשה אתה לא מוותר גם שהגוף קורס, עד הטיפה האחרונה לתת את המיליון אחוז".

6. רש"ט א'
20
פתח תקווה
שיבוץ – ימס דרום
שירת- סיים לפני מספר חודשים את ההכשרה הבסיסית בבית הספר החילי של מג"ב ומשם יצא ישירות לקורס המסתערבים.
"להיות ימסניק זה להקריב את חייך למען העם ולמען המדינה ללא שום אינטרס או תרומה".

7. סמ"ש ע'
19
גן יבנה
שיבוץ- ימס דרום
שירת – טירונות בהד מגב
למד – תעשייה וניהול
להיות ימסניק זה קודם כל להיות בן אגם ערכי , רואה כמה צעדים קדימה, סוג של מפקדים, כל אחד בפני עצמו.
חששות- להשתלב ביחידות ולהצליח להביא את עצמי לידי ביטוי

8. סמ"ש ד'
20
שלומי
שיבוץ- ימס איוש
שירת במג"ב איו"ש
מקצועיות ערכיות עזרה לזולת אמונה להצלחה. להיות ימסניק זה להיות אדם בעל כוח רצון שלא מוותר אף פעם גם שקשה, להגיע לקצה ודחוף עוד קצת מעבר, להיות אדם ערכי, אדם ששם את טובת הכלל ודואג לצוותו לפני שהוא דואג לעצמו.

9. סמ"ש א'
20
נתיבות
שיבוץ- ימס דרום
שירת מגב דרום למד בבית הספר אקולוגיה.
"מסירות נפש חשיבה נחוץ לקופסא, מקצועיות ונחישות , לעמוד על שלך".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]