קצין בגולני ל-0404: ״בנט מסכן אותנו״. קצין בצנחנים: ״מרגיש מופקר״ | הקצינים והלוחמים פותחים את הפה - 0404
קצין בגולני ל-0404: ״בנט מסכן אותנו״. קצין בצנחנים: ״מרגיש מופקר״ | הקצינים והלוחמים פותחים את הפה אריאל חרמוני, משרד הביטחון

קצין בגולני ל-0404: ״בנט מסכן אותנו״. קצין בצנחנים: ״מרגיש מופקר״ | הקצינים והלוחמים פותחים את הפה

קצינים ולוחמים בחטיבות הקרביות מאוכזבים קשות מההתנהלות הביטחונית תחת שלטונו של נפתלי בנט וחוששים כי ברגע האמת לא יקבלו שום גיבוי.

בשיחות שקיימנו במהלך הימים האחרונים עם כמה עשרות קצינים וחיילים מהיחידות הקרביות, עולה תמונה דומה של דאגה לעתיד הביטחוני של ישראל ובכלל למצב הכללי בארץ, נוכח העובדה שמדובר בממשלה הנתמכת ע״י תומכי טרור.

הנה כמה דוגמאות:

קצין בחטיבת גולני לחדשות 0404: ״היתה לי שיחה עם החיילים שלי. הם מאוכזבים מאוד מהעובדה שיושבים בממשלת ישראל נבחרי ציבור ששונאים אותנו – שונאים את החיילים, תומכים בטרור נגדנו. המילים היו קשות מאוד. הלוחמים מרגישים שבנט מסכן אותנו. זה שיח שקיים בתוך הצבא. אנחנו ממשיכים לעשות את העבודה שלנו בצורה מלאה וטובה, אבל מבינים שיש פה משהו אחר. משהו לא טוב. האירוע עם אחמד טיבי הוא אירוע רע מאוד. שונאי ישראל מרגישים שיש להם גיבוי ממשלתי וזה איום ונורא מבחינתנו״.

לוחם בשיריון: ״אתם שואלים ברצינות? ברור שהמצב גרוע. אני לא איש ימין. דעותיי במרכז המפה הפוליטית, אבל צבא זה צבא והכללים זהים לכולם. ההרגשה היא שיש היום מקל בגלגלים לפעול. תראה מה שהיה בסוריה עם הרוסים שסיכלו לנו תקיפה. הם אפילו אומרים את זה בגאווה. לאן זה לוקח אותנו? אסון״.

קצין בחטיבת צנחנים: ״אני מרגיש מופקר. זה ברור. אם בסופו של דבר בגלל מנסור עבאס לא נתקוף או נגיב בעדינות לאירועים, נסכן את ביטחון ישראל וכרגע זה מה שקורה. ירו רקטות מעזה לפני כמה ימים ועד לרגע זה לא הגבנו. אתה מבין? העברנו מסרים ואיומים לחמאס וסיפורים לאזרחי ישראל שעל כל בלון ניתן בראש, ועל רקטות אנחנו לא מגיבים״.

קצין בגבעתי: ״אני מנסה שלא להתרגש מהמצב החדש, אבל לא יכול לשקר ולומר שלא מטרידה אותי העובדה שבנט רוקד לפי החליל של מנסור עבאס. איך יכול להיות שראש ממשלת ישראל עושה מה שתומך טרור אומר לו לעשות? הם הרי מגבים מחבלים. בנט אכזב אותי אישית ברמות הכי קשות. אני מודה שהצבעתי לו. אני מרגיש שיש לי חלק בהונאה הגדולה וזה בהחלט קשה״.

לוחם כפיר: ״בנט היה טוב בדיבורים כשהיה שר ביטחון והפרצוף האמיתי שלו התגלה. הוא מסוכן לנו – לכל חיילי צה״ל ומסוכן לישראל. כולם רואים את זה בבירור״.

קצין באחת מהיחידות המובחרות: ״נשים דברים על השולחן – ברמה המבצעית, אנחנו סופר מוכנים וסופר מקצועיים. ברמה האישית – יש כעס עצום על מה שקורה עם נפתלי בנט והחבורה שאיתו. אני לא יודע לומר אם יהיה לנו גיבוי בזמן אמת, כי בנט פשוט לא קובע״.

לוחם בהנדסה קרבית: ״אני חושב שתמו להם ימי החסד כדי שנגיד לעצמנו שאפשר לתת לו עוד צ׳אנס. בנט מוציא אותנו רע מאוד. אחרי שאחמד טיבי תקף לוחם גולני ואח״כ שוטר, ציפיתי שבנט ייכנס בו. לא שמעתי ממנו מילה״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]