6 וחצי שנות מאסר למחבל שהשליך בקת"ב לעבר כלי רכב של יהודים סמוך לאלון מורה - 0404
6 וחצי שנות מאסר למחבל שהשליך בקת יוסי זמיר, פלאש 90

6 וחצי שנות מאסר למחבל שהשליך בקת"ב לעבר כלי רכב של יהודים סמוך לאלון מורה

בית המשפט הצבאי שומרון הטיל 78 חודשי מאסר בפועל על המחבל אמיר עבד אלמונעם עלאן ח'טאטבה, שהורשע בהשלכת בקבוק תבערה לעבר מכונית של יהודים, סמוך ליישוב אלון מורה ופציעת שניים מנוסעי המכונית. מדובר בהסדר טיעון, הכולל בנוסף למאסר תשלום פיצויים לנפגעים על סך 20,000 שקלים. 

כזכור, הפיגוע התרחש לפני כשנתיים וחצי, כאשר ח'טאטבה ונאשם נוסף שהינו קטין ייצרו בקבוקי תבערה והשליכו אותם לעבר מכונית ישראלית ובה ארבעה נוסעים. בקבוקי התבערה פגעו ברכב, ניפצו את השמשה האחורית והשמאלית-אחורית וחדרו למושב הנוסעים. האש אחזה ברכב, ואחד הנוסעים נכווה בצווארו. שניים מהנוסעים פונו לבית חולים ונזקקו לטיפול רפואי.

המחבל ח'טאטבה הודה בשורה של עבירות ביטחוניות, כולל: ייצור בקבוקי תבערה בעבר, השלכת בקבוקי תבערה לעבר אוטובוס ומונית בעבר וכן פרסומי הסתה ברשתות החברתיות, כל זאת בנוסף לפיגוע המדובר. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את הנפגעים, בירך על גזר הדין: "בפסק הדין ניתנה ענישה של מאסר משמעותי וזאת לאחר תשלום פיצויים בפועל על ידי המחבלים של עשרות אלפי שקלים, חרף קשיים בראיות בתיק. אין ספק שכל מחבל צריך לשבת עשרות שנים בכלא, אם לא מאסר עולם. אך בתנאים הקיימים מדובר כאן בהישג.

לולי מעורבותם של נפגעי העבירה בתיק, המחבלים היו עלולים לצאת בשנות מאסר מעטות יותר. אנו נמשיך ללוות ביחד עם נפגעי העבירה את משפטי המחבלים ונפעל להחמרה וענישה משמעותית כלפי המחבלים". (צילום: ארכיון)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]