מחדל הקורונה | ח"כ מעוז לממשלה: "הישמעו לאנשי המקצוע - תפסיקו להתנהל בחובבנות" - 0404
מחדל הקורונה | ח אוליבר פיטוסי, פלאש 90

מחדל הקורונה | ח"כ מעוז לממשלה: "הישמעו לאנשי המקצוע – תפסיקו להתנהל בחובבנות"

יו"ר מפלגת נעם וחבר סיעת הציונות הדתית, ח"כ אבי מעוז, קרא היום (רביעי) לחברי הממשלה להישמע לבכירי משרד הבריאות ואנשי המקצוע בנושא הקורונה, ולא לזלזל בהתרעות ולקבל את המלצותיהם בהקדם "ולהפסיק עם החובבנות" כלשונו.

ח"כ מעוז: "לצערנו הממשלה מתנהלת בהפקרות בנושא הקורונה. האזרחים מרגישים את זה, אך היום נחשפנו לדרג המקצועי, פרוייקטור הקורונה סלמאן זרקא, סבור שההגבלות שהממשלה קבעה, אינן מספיקות ויש להחמיר יותר. ראש מטה משרד הבריאות, אילינה גנס, עדכנה על הירידה בחוסר היעילות של החיסון, וחשפה כי בחודש יולי, לא נעשו חקירות אפדימיולוגיות לכמחצית מהחולים המאומתים כי לא הגיעו אליהם. אלי וקסמן ראש צוות המומחים המייעץ למל"ל הזהיר מפני גל התחלואה הענק שבדרך, והעריך שנגיע ל -2000 חולים קשים בעוד מספר שבועות, וביקש לאשר את ההגבלות", פרט מעוז את הנעשה היום בוועדת חוקה בכנסת.

ואני שואל, כדבריו של בנט, רק לפני מספר חודשים, אתם השתגעתם?? אנשים מתים פה, זה פיקוח נפש. חברים, אנשי המקצוע זועקים, מתריעים, מתחננים, וממשלת המחדלים של בנט, כלום, אין מי שישמע. אני קורא לממשלה, תתעשתו, זה החיים של האזרחים, תפסיקו עם החובבנות הזו, הישמעו לאנשי המקצוע.

ממשלה, שמשרד הבריאות צריך לחתום מעל ראשה של שרת החינוך על צו לבריאות העם, ששרים בכירים בה לא מתייצבים לדיוני קבינט קורנה, ושרה"מ אינו מצליח ליישם את מה שהוא יודע שצריך לעשות מול המגפה הקשה הזו, אין לה זכות קיום. במקום שיש סכנת חיים, אין מקום לפוליטיקה קטנה. אני דואג מאד מאד".

נזכיר כי מעוז, פנה השבוע למבקר המדינה מתניהו אנגלמן, בדרישה לפתוח בבדיקה דחופה של המחדלים וקבלת ההחלטות של ממשלת בנט בנושא הקורונה, ולגבש המלצות בעניין. עוד ביקש הח"כ כי המבקר יגיש את ההמלצות לוועדה לביקורת המדינה כשתוקם וזאת לצורך דיון בעניין. הפנייה למבקר מגיעה כהכנה לדיון בוועדה לביקורת המדינה, בה ידרשו חברי האופוזיציה להקים ועדת חקירה ממלכתית בגין מחדלי ממשלת בנט בנושאי הקורונה.

בין השאר כתב מעוז בפניתו למבקר כי "מדובר במחדל רחב ממדים בניהול וקבלת החלטות בכל הקשור במגפת הקורונה, מחדל שכבר עלה ועולה בחיי אדם, ולפי המסתמן תוצאותיו החמורות עוד לפנינו. היקף המחדלים דורש בדיקה וחקירה על מנת לוודא שאין עוד מחדלים בדרך אשר ההשלכות שלהם עלולת להיות הרסניות. אני קורא לך לפתוח בבדיקה דחופה של המחדלים וקבלת ההחלטות ע"י הגורמים הרלוונטיים השונים ולגבש המלצות בהקדם בכדי שנוכל לדרוש דיון בוועדה לביקורת המדינה על הממצאים כנדרש".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]