פעילי "אם תרצו" הגיעו לחברון לחזק את הלוחם שהותקף בידי אחמד טיבי ואת חבריו לפלוגה - 0404

פעילי "אם תרצו" הגיעו לחברון לחזק את הלוחם שהותקף בידי אחמד טיבי ואת חבריו לפלוגה

בעקבות תקרית תקיפת לוחם צה"ל בחברון בידי ח"כ טיבי וחבריו בשבת, הגיעו היום (שלישי) פעילי תנועת אם תרצו לחזק את הלוחמים שלנו, שעושים לילות כימים למען תושבי קרית ארבע-חברון ומדינת ישראל כולה. אזרחים רבים הצטרפו לקמפיין תרומת הפינוקים לחיילים והלוחמים, שקיבלו את המשלוח המיוחד, שמחו לראות את הגיבוי שניתן להם בשטח.

כזכור, משטרת חברון פתחה בחקירה בעניין האירוע עם אחמד טיבי, והזמינה את חייל גולני שמנע את כניסתו למתן עדות ותלונה. החקירה נפתחה בעקבות תלונה של אביו של הלוחם שהגיש תלונה כנגד ח"כ טיבי בגין תקיפה והעלבת עובד ציבור.

בתיעוד שפורסם מהאירוע, שהתרחש בשבת בחברון, נראה טיבי, מגיע יחד עם קבוצה גדולה, לכיוון היישוב היהודי בעיר. הלוחם שהוצב באותה העת בעמדת שמירה במקום, ניגש אל הקבוצה וביקש כי אף אחד לא יעבור אותו, וזאת ע"פ הוראת מפקדיו. בתיעוד נראה ח"כ טיבי צועק לעבר החייל, נותן לו מכה בידו, ומעורר פרובוקציה במקום.

שי רוזנגרטן, רכז פעילים ארצי בתנועת אם תרצו, סיפר על הביקור בחברון: "הגענו היום לחזק את הלוחמים האמיצים ששומרים על ארצנו. את הבוקר פתחנו בבית שמש עם חלוקת צ'ופרים ומוצרי היגיינה ללוחמי האש בתחנת הכיבוי האזורית.

לאחר מכן הגענו לחברון לחזק את חיילי גולני שמתמודדים בימים האחרונים עם הטרדות של חברי הכנסת הערבים וארגוני שמאל קיצוני. נמשיך לחזק את חיילנו ואנשי הביטחון שלנו ככל שידרש, בכל זמן ובכל מקום".

לאחר התלונה נגדו, הגיש אחמד טיבי תלונה משלו במשטרה נגד לוחם גולני. בעקבות התלונה של טיבי מסר, יו"ר "אם תרצו", מתן פלג: "כשהיועץ המשפטי לממשלה יחד עם שופטי בג"ץ מאפשרים פעם אחר פעם לתומכי טרור ומסיתים לאלימות להיכנס לכנסת, התוצאה היא התרת דמם של חיילי צה"ל. אחמד אלטיבי, שמוצא משפחתו מסוריה, מתבלבל וחושב שהוא בעל הבית כאן. הוא לא. כאן זו מדינת ישראל. בחברון התהלכו יהודים הרבה לפני שאבות אבותיו של אחמד אלטיבי חלמו להגיע לסוריה. מוטב שמנדלבליט ייקח רגע הפסקה מעיסוקיו במינויי מקורבים לתפקידים, וידאג לאכוף את החוק. אדם שתוקף חייל ושמאדיר שאהידים לא יכול לשבת בכנסת".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]