לראשונה בהיסטוריה: מטוסי "שמשון" מסייעים בכיבוי השריפות בהרי ירושלים | צפו - 0404
צילום: דוברות המשטרה

לראשונה בהיסטוריה: מטוסי "שמשון" מסייעים בכיבוי השריפות בהרי ירושלים | צפו

הערב (שלישי) החלו מטוסי ה״שמשון״ של חיל האוויר להשתתף, לראשונה בהיסטוריה, במאמצי הכיבוי של השריפה הגדולה באזור. המטוסים מטילים כ- 16 טון של מטעני כיבוי המכילים חומר מעכב בעירה כחלק ממאמץ הסיוע לכיבוי השריפות בהרי ירושלים זאת לאחר הערכת מצב משותפת של צה״ל, משטרת ישראל וכיבוי והצלה כחלק מהמאמץ המשותף בין ארגוני הביטחון וההצלה במרחב.

פעולה זו היא חלק נוסף מסיוע של כוחות צה״ל בימים האחרונים, להתמודדות כוחות הכיבוי, החילוץ וההצלה בהתמודדות עם השריפות בהרי ירושלים.
הסיוע הצבאי כולל עשרות כבאים של פיקוד העורף שלוקחים חלק במאמץ כיבוי האש, כלי טייס ותצפית של חיל האוויר המספקים לכלל גופי ההצלה תמונת מצב בזמן אמת להיקף השריפות, לוחמים מחטיבת החילוץ המסייעים בפינוי יישובים וכמו כן, היחידה לשיתוף פעולה הקימה חפ"ק לסיוע אווירי לתיאום ובניית תמונת השמיים באיזור השריפות.

מסוקים ולוחמים מיחידה 669 נמצאים בכוננות מיידית לסיוע בפינוי אזרחים.


מערכת הטלת חומרים מעכבים בעירה במטוסי ה"שמשון" עודנה בתהליך פיתוח. עם זאת, קיבל מפקד חיל האוויר, האלוף עמיקם נורקין, החלטה לעשות שימוש ייחודי גם באמצעים אלו לאור היקף השריפות.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]