מחדל הקורונה: גנץ אישר גיוס של 6,000 אנשי מילואים לטובת מאבק במגפה - 0404
מחדל הקורונה: גנץ אישר גיוס של 6,000 אנשי מילואים לטובת מאבק במגפה אריאל חרמוני, משרד הביטחון

מחדל הקורונה: גנץ אישר גיוס של 6,000 אנשי מילואים לטובת מאבק במגפה

שר הביטחון בני גנץ, קיים היום (שלישי) חיתוך מצב בנושא הקורונה בהשתתפות סגן הרמטכ"ל אלוף הרצי הלוי, הממונה על ההתגוננות במערכת הביטחון תא"ל (במיל') משה אדרי, מפקד פיקוד העורף אלוף אורי גורדין וראש אט"ל אלוף איציק תורג'מן.

בעקבות השתוללות הקורונה בגל הרביעי, שהחל עם הקמת ממשלת השמאל של בנט, אישר גנץ את הגברת מאמצי הסיוע של מערכת הביטחון וצה"ל, ובכלל זאת את תוכנית הבדיקות הסרולוגיות המקדימות לקראת החזרה ללימודים בכלל בתי הספר וכן את הכפלת כמות היישובים בתוכנית "חוסן לאזרח" המעודדת אנשים שטרם התחסנו בחיסון ראשון להתחסן. עוד התעדכן שר הביטחון בהתקדמות ההיערכות הלוגיסטית לקראת המבצע הצפוי לסיוע ל-500 חולים בביתם, שיסייע להקל על בתי החולים על בסיס כוח האדם הרפואי של צה"ל.

לאחר מכן, ביקר גנץ במרכז הבדיקות הסרולוגיות בעיר אלעד ביחד עם הממונה על ההתגוננות, וכן עם ראש מפקדת אלון תא"ל רלי מרגלית וסגן ראש העיר אבי שטרן.

בני גנץ: "אנחנו נמצאים באלעד, באחד מעשרות מרכזי בדיקות סרולוגיות לתלמידים, שמערכת הביטחון הקימה בכדי לאפשר את פתיחת שנת הלימודים. היעד שהצבנו הוא יכולת לבדוק למעלה ממיליון ילדים והעמדת 2 מיליון ערכות בדיקה לקורונה שיחולקו להורים. לצורך כך אישרתי היום את גיוס המילואים הנרחב ביותר מאז פרוץ המגפה, של 6,000 חיילים וחיילות שיפעלו במאות מוקדים. אני מבקש לקרוא לכל ההורים לשלוח את הילדים להיבדק, ולבדוק אותם בעצמכם עם הערכות שנספק לכם.

לצד המאמץ במערכת החינוך יש את המאמץ הלאומי להגברת החיסונים ולסיוע לבתי החולים. גם כאן מערכת הביטחון נרתמת ומסייעת במאות אנשי צוות רפואי ובצוותים שיגיעו לחולים לבתיהם, וימנעו מהם התדרדרות שתביא אותם לאשפוז.
כל המאמצים האלו לא יעזרו אם לא ניקח אחריות. אם כולם יבדקו ויתחסנו לפי ההנחיות הלימודים יתקיימו ונשמור על הכלכלה. אם לא- אנחנו עלולים להגיע לסגר. בשיתוף פעולה נוכל לנצח את המחלה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]