יותר מאסון הכרמל | 25,000 דונם עלו באש בשריפה בהרי ירושלים - 0404
יותר מאסון הכרמל | 25,000 דונם עלו באש בשריפה בהרי ירושלים דוברות כבאות והצלה

יותר מאסון הכרמל | 25,000 דונם עלו באש בשריפה בהרי ירושלים

השריפה בהרי ירושלים דועכת ומוכלת על ידי הכוחות בשטח אך עדיין פעילה במספר מוקדים. כמאה וחמישה צוותים של כבאות והצלה פועלים כעת בשטח. כשלצידם אנשי רט"ג, קק"ל, פקער וחיל האוויר. שני מטוסי כיבוי של כב"ה משתתפים בתקיפת מוקדי האש כדי לייצר קווי הגנה סביב היישובים.

בשעה 18:30 יבצע מטוס שמשון (הרקולס) של חיל האויר הטלה של חומרי בערה מעל לאיזור בו מתנהלת הלחימה באש בהר איתן. מתחילת המערכה ביצעו מטוסי הכיבוי למעלה מ-500 גיחות מבצעיות להגנה ובלימת חזית האש.

מאות מפקדים ולוחמים פרוסים בשטח ופועלים לכיבוי מוקדי אש בגזרות השונות בדגש על גבעת יערים, נחל כיסלון והר איתן שם מתפתחת אש משמעותית.

עד כה עלו באש כ-25,000 דונם. 1000 יותר מאסון הכרמל.

טפסר ניסים טויטו, מפקד מחוז ירושלים: "אני שב עכשיו מסיור תצפית מעל לאיזורי הלחימה באש. המראות קשים. ראיתי איך הריאה הירוקה של מחוז ירושלים הולכת ומשחירה תחת הלהבות. לא צריך להיות בוטניקאי גדול כדי להבין שתידרשנה עשרות שנים על מנת לשקם את אשר אבד.

השטח הגדול שנשרף בהרי ירושלים גורם גם לזיהום אוויר כבד בישובי הסביבה וגם לנזק אקולוגי לטווח ארוך. הרי ירושלים מאופיינים ביער אורנים טבעי. עוצמת האש הגיעה לצמרות ושרפה את העצים לכל אורכם. לכן כאמור שיקום והתאוששות משריפה כזאת תיקח שנים רבות ותשאיר האזור שרוף לזמן רב".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]