מסו״ל בגדוד 55 בטור מיוחד לטירונים שהתגייסו היום לצה"ל: "חיל התותחנים מחכה לכם" - 0404
מסו״ל בגדוד 55 בטור מיוחד לטירונים שהתגייסו היום לצה דובר צה"ל

מסו״ל בגדוד 55 בטור מיוחד לטירונים שהתגייסו היום לצה"ל: "חיל התותחנים מחכה לכם"

סרן גלעד ויינברג, מסו״ל בגדוד 55 שבחטיבת האש 215, פונה היום (שלישי) בטור מיוחד לטירוני התותחנים שהתגייסו היום לצה"ל.

סרן ויינברג: "ברוכים הבאים מתגייסי אוגוסט 21, משהו חדש מתחיל עכשיו! שמי גלעד ויינברג, אני בן 26 וגר כיום בהוד השרון.

המסלול הצבאי שלי החל במחזור אוגוסט 2013, ולאחר היציאה לקורס מפקדים הספקתי גם לפקד על מסלול הכשרה והסמכה של לוחמים וגם לפקד במסגרת מבצעית, על צוות במסגרת מבצע "צוק איתן". לאחר יציאתי לקצונה, בה״ד 1 והשלמה חיילית, ביצעתי עוד תפקידי פיקוד שונים ומגוונים בחיל, בשבטה ומחוצה לה, כאשר לכת אורך הדרך היית תחת חסותו של גדוד 55 – גדוד דרקון.
כיום, אני משרת כמפקד סוללה ג׳ בגדוד דרקון של חטיבת האש 215, הגדוד הראשון שלקח חלק במבצע "שומר החומות" ושנותן מענה לכל איום – מדרום ועד צפון.

הגדוד היום מחולק לשלוש גזרות, בעוד שתי הסוללות הנוספות בגדוד תופסות תעסוקות מבצעיות מאתגרות בחרמון ובנחל גולן, הסוללה שלי נמצאת בשבטה ותופסת את הכוננות בדרום תוך מתן סיוע להשלמות ולהכשרות השונות בחיל, (נראה אתכם בקרוב ומקרוב 😉 )

אז בואו נדבר רגע על מה זה להיות לוחם בתותחנים:

שירות מגוון, מספק וממלא – להיות עמוד האש שלפני המחנה, להגיע ראשון לכל עימות בחזיתות השונות ולצאת משם אחרון כשכוחן של הארטילריה בפרט והאש שהחיל יודע לתת בכלל הן אלו שמכריעות כל יום קרב.

ולא רק משמעות וסיפוק תמצאו כאן, כי את המשימה הכה חשובה – הגנה על הבית, לא תעשו לבד. לאורך השירות שלכם תפגשו באנשים מכל חתכי האוכלוסייה, חברים שתצברו איתם זכרונות שילוו אתכם לכל החיים. אחים לנשק, אם תרצו, זוהי המשפחתיות והאחדות שקיימים בחיל, אותם אני מרגיש בכל בוקר, ערב, שטח, אימון וגם בעת פקודה.

ועכשיו? עכשו זה התור שלכם – התור שלכם להשתלב, להוביל, ליזום ולנצח. המרכיב האנושי, זהו סוד כוחו של חיל התותחנים. לא גודל פגז או סוג אמצעי לחימה זה או אחר הוא זה שיכריע את המלחמה הבאה, אלא הצוות שמתפעל את התותח, הרוח שאתם תכניסו היא זו שתמשיך לשמור על האש בוערת.

מדינת ישראל נמצאת בתקופה לא פשוטה – מתיחות בכל הגזרות, מגפה שמשתוללת בחוץ ולא חסרים אסונות נוספים איתם אנו צריכים להתמודד יום יום.
הצבא הוא ללא ספק אחד מעמודי התווך המרכזיים של מדינתנו.

זהו לא שירות חובה, זוהי זכות גדולה לקחת חלק בשירות צבאי, על אחת כמה וכמה במסגרת לוחמת.
קחו את ההזדמנות הזו בשתי ידיים, חיל התותחנים מחכה לכם, בואו נמשיך להביא שקט ונחת למשפחות ולחברים שלנו, בואו ביחד נמשיך לנצח, כתף אל כתף, כמו באימונים – כך גם בימי הקרב. מחכים לכם, שיהיה גיוס קל ונעים".

דובר צה"ל

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]