שוטר ממשטרת חברון ביקש להיכנס לביתו של ח"כ בן גביר בקריית ארבע בניגוד לחוק והתנצל - 0404
שוטר ממשטרת חברון ביקש להיכנס לביתו של ח יונתן סינדל, פלאש 90

שוטר ממשטרת חברון ביקש להיכנס לביתו של ח"כ בן גביר בקריית ארבע בניגוד לחוק והתנצל

במשטרה ממשיכים לשבור שיאים חדשים ביחס לכל מה שקשור להתנהלותם כלפי ח"כ בן גביר. כידוע כפי שפורסם אמש חלה ח"כ בן גביר בקורונה ונכנס לבידוד, ובצהריים כבר התייצב שוטר משטרת חברון כדי לוודא לדבריו את נוכחותו של בן גביר בביתו ולצורך כך ביקש להיכנס לשטח ביתו וזאת בניגוד לחוק חסינות חברי הכנסת.

בשיחה טלפונית, נזף ח"כ בן גביר בשוטר והזכיר כי עד כה לשום ח"כ שנמצא בבידוד לא הגיעה המשטרה ותמוה מדוע דווקא אליו מגיעים שוטרים ועוד מבקשים להפר את חוק חסינות חברי הכנסת ולהיכנס לביתו. בן גביר אמר לשוטר כי על המשטרה חובה להפנים שהוא חבר כנסת בדיוק כמו ח"כ טיבי, זנדברג, גלעד קריב או מיכל רוזין, איתם המשטרה לא נוהגת בצורה חסרת אחריות ובניגוד לחוק.

מספר דקות לאחר מכן שוחח קצין הכנסת שהבהיר למשטרה את הוראות החוק.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "מתקשה שלא לחשוב ששוב מפכ"ל המשטרה הכושל מבקש להתנכל לי. לצערי אני קרוב מאוד להגיש תביעה של מאות אלפים נגד מפכ"ל ומשטרה שפועלת שלא כחוק ולא מפנימה שהדין שלי כדין כל חברי הכנסת".

ממשטרת ישראל נמסר: "בניגוד מוחלט לנטען, במקרה זה כפי שנעשה בפיקוח פיזי של כלל חבי הבידוד, השוטר יצר קשר טלפוני עם חבר הכנסת ולא ביקש להיכנס לביתו. השוטר ביצע את משימתו כראוי ובדק שחב הבידוד מקיים את חובת הבידוד ולא מסכן את הציבור, פעולה שבוצעה כדין ושאינה פוגעת בחסינות של חבר הכנסת החייב בבידוד ככל אדם אחר.

פעולות הפיקוח והאכיפה מתבצעות במסירות ללא משוא פנים, ובהתאם לרשימות מחויבי בידוד המועברות למשטרה על ידי משרד הבריאות. משטרת ישראל תמשיך לאכוף את חובת הבידוד של כלל אזרחי ישראל למען בריאות הציבור".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]