משטרת חברון פתחה בחקירת אירוע אחמד טיבי - הלוחם הוזמן למתן עדות - 0404
משטרת חברון פתחה בחקירת אירוע אחמד טיבי – הלוחם הוזמן למתן עדות שמוליק גרוסמן, דוברות הכנסת

משטרת חברון פתחה בחקירת אירוע אחמד טיבי – הלוחם הוזמן למתן עדות

משטרת חברון פתחה בחקירה בעניין האירוע עם אחמד טיבי, והזמינה את חייל גולני למתן עדות ותלונה. החקירה נפתחה בעקבות תלונה של אביו של הלוחם שהגיש תלונה כנגד ח"כ טיבי בגין תקיפה והעלבת עובד ציבור.

נזכיר, כי בתיעוד שפורסם מהאירוע, שהתרחש בשבת בחברון, נראה טיבי, מגיע יחד עם קבוצה גדולה, לכיוון היישוב היהודי בעיר. הלוחם שהוצב באותה העת בעמדת שמירה במקום, ניגש אל הקבוצה וביקש כי אף אחד לא יעבור אותו, וזאת ע"פ הוראת מפקדיו. בתיעוד נראה ח"כ טיבי צועק לעבר החייל, נותן לו מכה בידו, ומעורר פרובוקציה במקום. בעקבות האירוע כאמור, אביו של החייל, אהרון, הגיש תלונה במשטרה בגין תקיפת בנו בידי טיבי, ואתמול הודיעה המשטרה לאב כי תזמן את הבן למתן עדות ותלונה, ואכן המשטרה יצרה קשר עם החייל לצורך כך.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו אשר מסייע למשפחתו של החייל במימוש זכויותהם כנפגעי עבירה ברך על הזמנת החייל לעדות ותלונה, והביע תקווה כי המשטרה תחקור את הח"כ ואת השותפים הנוספים לפרובוקציה: "אני מברך על הקידום המהיר של התלונה ופתיחה מהירה בהליכי החקירה. לא יתכן שח"כ יתקוף, יבזה ויעלוב כך בחייל צה"ל. אני קורא לחקור את הח"כ בהקדם, יחד עם כלל השותפים לפרובוקציה, סביב הח"כ היו עוד עשרות פורעים, חלקם פעילי טרור, שהגיעו למקום אשר נאסר עליהם לשהות בו, עוררו פרובוקציה במקום, והיו שותפים לעבירות שהח"כ ביצע לכאורה. ידע כל פורע כי יש מחיר כבד לפגיעה בחיילינו", הוסיף בלייכר.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]