השריפה בהרי ירושלים: תושבי קיבוץ צובה, עין נקובא ועין רפא יכולים לחזור לבתיהם - 0404
השריפה בהרי ירושלים: תושבי קיבוץ צובה, עין נקובא ועין רפא יכולים לחזור לבתיהם רועי שטראוס, רשות הטבע והגנים

השריפה בהרי ירושלים: תושבי קיבוץ צובה, עין נקובא ועין רפא יכולים לחזור לבתיהם

בשעה זו עדיין ישנם מספר מוקדי שריפות פעילים בשריפת הענק בהרי ירושלים. המוקדים הפעילים הם: בית מאיר, כסלון, איתנים והר איתן.

נציב הכבאות רב טפסר דדי שמחי סיים לפני זמן קצר הערכת מצב עם סגל הפיקוד הבכיר והנחה את הכוחות לקראת המשך פעוות הכיבוי בשעות הלילה. עם אור ראשון יעלו לאויר כל מטוסי טייסת אלעד בסיוע מטוסי כימניר ויסייעו במאמץ הקרקעי להשתלטות על האש.

בשלב זה יש רגיעה ברוחות ועלייה באחוזי הלחות כל זה מסייע במאמצי הכיבוי. במקביל למאמצי הכיבוי הוקם צוות חקירה מיוחד לבחינת נסיבות פרוץ השריפה, כאשר ישנו חשד רציני לפעולת הצתה מכוונת.

דוברות מועצת מטה יהודה הודיעה לפני זמן קצר כי תושבי קיבוץ צובה, עין נקובא ועין רפא יכולים לחזור לבתיהם. לעומתם, תושבי גבעת יערים עדיין לא רשאים לחזור בשל הסכנה הנשקפת לבתים. 

הכביש 395 עדיין חסום לשני הכיוונים מצומת אשתאול עד צומת הסטף (תושבי האזור יכולים לעבור). גם כביש מבשרת ציון – סטף סגור לשני הכיוונים.

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]