108 שנה להולדת מנחם בגין | אופיר אקוניס בפוסט לזכרו: "מגדולי הציונים והלוחמים" - 0404
108 שנה להולדת מנחם בגין | אופיר אקוניס בפוסט לזכרו: אתר משרד ראש הממשלה

108 שנה להולדת מנחם בגין | אופיר אקוניס בפוסט לזכרו: "מגדולי הציונים והלוחמים"

חבר הכנסת אופיר אקוניס ציין היום (שני) 108 שנה להולדת ראש הממשלה לשעבר, מנחם בגין, בפוסט שכתב לזכרו של מנהיג הליכוד לשעבר.

אקוניס: "אני יהודי פשוט – כך נהג להגדיר מנחם בגין ז״ל, את עצמו. אבל האמת הייתה אחרת לגמרי. היום, לפני 108 שנים נולד יהודי ענק, מגדולי הדור של עמנו בעת החדשה. מגדולי הציונים והלוחמים למען הקמת המדינה וכשקמה, מגדולי הפועלים להבטחת ביצורה, שמירת שלמותה הטריטוריאלית וקיומה כדמוקרטיה.

האם, כמו כולנו, הוא חף מטעויות?! לא, ממש לא. אין אדם שחף מכל טעות. אבל מעשיו ופועלו שהשפיעו על מדינתנו ועמנו, לשנות דור, גוברות על הכל.
מפקד הארגון הצבאי הלאומי, ראש הממשלה ושר הביטחון, בונה ארצנו והאיש שזקף את קומתן של עדות שלמות בישראל, שעד ״המהפך״, במאי 1977 לא רק שהודרו מן השלטון באופן מוחלט, אלא גם מהשיח הציבורי ומהתרבות הישראלית.

היהודי הפשוט הזה, כדבריו ספג את ההסתות הקיצוניות ביותר מיריביו בשמאל. לפני קום המדינה, כשהיה ראש אופוזיציה במשך 29 שנים ובודאי כשנבחר לראש הממשלה. פאשיסט, מסוכן לדמוקרטיה ורוצח היו חלק מביטויי השטנה שכוונו על ידי יריביו הפוליטיים משמאל.

הם תעבו אותו, הפגינו נגדו יומם ולילה והפיצו עלילות נוראיות. במבט היסטורי, ניתן לומר ששני להסתות הללו, לעלבונות האישיים ולזדון הזה הוא בנימין נתניהו.
הערגה אליו על ידי מתנגדיו אינה מרשימה אותי. ההפך, אני בז לה. לעיתים, מגחך. דוחה בשאט נפש. ל״מתגעגעים״ אליו משמאל אין, ככל הנראה, שמץ של מודעות עצמית….

והוא סלח להם. כי גדלות הנפש שלו, אחרי כל זה הייתה לומר בישיבת ממשלה בראשותו, ב-1982, שהוא מקווה שאחרי מותו יזכר, מעל הכל, כמי שמנע מלחמת אחים. ״זה חשוב בעיני יותר מהפיקוד על המחתרת, מראשות הממשלה, מחוזה השלום ומחוק רמת הגולן״, אמר.
זה האיש שבזכותו נקשרה משפחתנו למפלגת הליכוד. מאז נכבש עובדיה אקוניס ז״ל בקסמו של מנהיג ״חרות״ כשראה את נאומיו בתל אביב, והוא הוריש את תפיסותיו לאבא שלי, מנחם אקוניס יבדל״א, אליי וברוך השם, גם לילדיי.
משום שהליכוד זה בית.

בית פוליטי עם סל של ערכים, לרוחבה ולאורכה של החברה הישראלית, באהבת המולדת שלנו והמאבק לשלמותה, בשאיפה לשלום אמת, לכלכלת שוק חופשית ופתוחה ולשמירה על הדמוקרטיה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]