פעיל השמאל פרסם פוסט שקרי ויפצה את רבש"צ עמיחי ב-10,000 שקלים - 0404
פעיל השמאל פרסם פוסט שקרי ויפצה את רבש מלאני פידלר, פלאש 90

פעיל השמאל פרסם פוסט שקרי ויפצה את רבש"צ עמיחי ב-10,000 שקלים

רבש"צ הישוב עמיחי בבנימין תבע את אריק אשרמן, פעיל שמאל מוכר מארגון 'רבנים לזכויות אדם' בגין פרסום לשון הרע בפוסטים שקריים אותם הפיץ ברשתות החברתיות, בהם הכפיש את הרבש"צ ואף צירף את תמונתו. כעת יפצה אשרמן את הרבש"צ ב-10,000 שקלים, במסגרת הסכם פשרה.

האירוע סביבו נסובו הפוסטים אירע לפני למעלה משנה, סמוך לישוב עמיחי. לטענת תושבי היישוב מספר ערבים פלשו עם טרקטורים לאדמות חקלאיות מעובדות וביצעו שם חריש משחית. הערבים פגעו ביבול חיטה לפני קצירה, ואף דרסו את אחד המתיישבים שניסה לחסום את הטרקטורים בגופו. מנגד, לטענת הערבים, וכפי שפרסם אריק אשרמן מארגון 'רבנים למען זכויות אדם', היו הערבים רשאים להשחית את היבול שכן מדובר בקרקע בבעלות ערבית פרטית.

לפי כתב התביעה שהגיש עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו המייצג את הרבש"צ, שעות ספורות לאחר האירוע צייץ אשרמן בחשבון הטוויטר האישי שלו תמונה של הרבש"צ, וטען כי הוביל מתנחלים לתקוף ערבים שעסקו כביכול בחקלאות, ואף סיפק להם גז מדמיע נגד הערבים. אשרמן פרסם את הפוסט גם בדף הפייסבוק של 'תורת צדק' – עמותה שהקים, ולאחר מכן שיתף אותו.

 

הפוסט נכתב בעברית ובאנגלית, ושותף על ידי אנשים נוספים ברשתות החברתיות. עו"ד יאדו טען בתביעה כי "זהו פרסום שקרי לחלוטין, חסר בסיס וחסר קשר למציאות, שכן התובע לא הוביל אחרים לתקוף ולא נכח במקום בזמן החיכוך. התובע הגיע למקום מתוקף תפקידו כרבש"צ עמיחי, זאת רק לאחר שהגיעו למקום כוחות הביטחון ולאחר שהאלימות במקום הסתיימה".

עוד נטען כי פרסום התמונה ברשתות לעיני ערביי הסביבה עלול להוביל לפגיעה ממשית ברבש"צ. למרות בקשת הרבש"צ מאשרמן להסיר את הפוסטים לאלתר סירב אשרמן והותיר את הפוסטים והתמונה בקומם. עם זאת, הוסיף אשרמן הערב לפיה הרבש"צ מכחיש את הנאמר בפוסט. כאמור, כעת יפצה אשרמן את הרבש"צ ב-10,000 שקלים.

רבש"צ עמיחי המליץ לנפגעי עבירה לפנות לאפיק התביעה האזרחית: "אני ממליץ לכל נפגע עבירה שנפגע בכל צורה – ע"י אנרכיסטים, פעילי 'שלום' וכמובן מחבלים, שלא לוותר על התביעה האזרחית במקביל או במקום ההליך הפלילי, שלעיתים מדשדש בגלל מוטיבציית חסר של גופי האכיפה. התביעה האזרחית מייצרת הרתעה אמיתית, וכמובן משתלמת, כי מגיע לכם".

עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו, המייצג את הרבש"צ, ברך על תשלום הפיצויים, והסביר את האתגרים העומדים לפתחו של הרבש"צ: "רבש"צ הישוב עמיחי מתמודד עם גזרות ביטחוניות מאוד מורכבות. גם עם גזרת קוצרא שהיא גזרה מאוד חמה ומסוכנת, גם עם גזרת תורמוס עיא שהיא גזרה עם הרבה מאוד סיכונים, רק עכשיו יוצא משם הרוצח של יהודה גואטה הי"ד, שהסתובב בגזרה. אז הוא צריך בנוסף להכל להתמודד עם איזה פרסום שקרי ואווילי של האדם שמתקרא הרב אשרמן, שמציג תמונה שלו עם איזה סיפור, עלילת דברים שהוא לא קשור אליו בכלל, שכביכול הוא תקף פלסטיניים.

בינתיים יש כבר שיתופים של הפוסט על ידי פלסטיניים עם תצלומים של כלי נשק, שם אין בעיה, מאפס למאה זה מגיע לכלי נשק. אומרים לו (לאשרמן) בזמן אמת תוריד את הפוסט והוא לא מסכים להוריד את זה, אז הוא חושב שהוא שר הצדק והמשפט אבל הוא עושה עוול ועוול גדול. במקרה הזה הצלחנו לשים עליו את היד ולקבל פיצויים והתנצלות".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]