השריפה בהרי ירושלים: ישראל תבקש סיוע בינלאומי בפעולות הכיבוי - 0404
צילום: דוברות כבאות והצלה

השריפה בהרי ירושלים: ישראל תבקש סיוע בינלאומי בפעולות הכיבוי

השריפה בהרי ירושלים ממשיכה להתפשט בחסות הרוחות העזות, זה היום השני. 10 מטוסי כיבוי ומסוק כיבוי פועלים בשעה זו בגזרת צובה-איתנים, שם מתפשטת חזית אש משמעותית בחסות הרוחות העזות.

המטוסים מייצרים קו בלימה למוקדי האש הרבים המאיימים גם על הצירים. למקום מופנים כוחות כיבוי קרקעיים גדולים להגנה על היישובים.

תושבי קיבוץ צובה מפנים את בתיהם מחשש להתפשטות האש ובשל העשן הכבד. גם בגבעת יערים החל פינוי בתי תושבים לאחר שהאש התפשטה לתוך היישוב.

בכבאות והצלה מדווחים על קצב מהיר של התפשטות האש במספר מוקדים וונערכים לפינוי בית החולים הדסה עין כרם.

כעת מתחילה פריסה נוספת של לוחמי אש במושבים אורה ועמינדב. כמו כן הורה נציב כבאות והצלה רב טפסר דדי שמחי להערך לפינוי עין ראפה ועין נקובא.

באזור כיסלון ושואבה לוחמי האש מכילים את השריפה אולם אין שליטה באש.

בעקבות התפשטות האש במספר רב של מוקדים הכריז נציב הכבאות, דדי שמחי, על גיוס כללי של מערך כבאות והצלה ברחבי הארץ. כמו כן ביקש ניצב הכבאות הממשלה סיוע בינלאומי למאמצי הכיבוי. הממשלה אישרה את בקשתו ותפנה למדינות שכנות בבקשה שישלחו כוחות סיוע.

סה"כ ישנם כעת בשטח עשרות צוותי כיבוי ומאות לוחמי אש ומתנדבים פועלים בגזרות השונות, מלווים ב-10 מטוסי הכיבוי מטייסת "אלעד" וכן מסוק חוזי של משטרת ישראל.

המשטרה מדווחת על חסימת כביש 395 מצומת אשתאול לסטף בשני הכיוונים ועל חסימת כביש 3955 בין שורש לבית מאיר בשני הכיוונים. גם כביש 386 חסום לתנועה לכיוון נס הרים. כיכר הסטף נחסמה לכיוון עין כרם ולכיוון מבשרת.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]