אושרה העלאת תגמולים לנכי צה"ל ולמשפחות השכולות - 0404
אושרה העלאת תגמולים לנכי צה פלאש 90

אושרה העלאת תגמולים לנכי צה"ל ולמשפחות השכולות

ועדת העבודה והרווחה של הכנסת בראשות ח"כ אפרת רייטן מרום היום (שני) פה אחד את העלאת תגמולים לנכי צה"ל ולמשפחות השכולות בשיעור של 2.45% לשנים 2020 ו-2021.

מדובר בעדכון של 18 צווים ותקנות, בהם: העלאת שכר לנכה חסר פרנסה ונצרך, העלאת תגמולים למשפחות חיילים שנספו במערכה, מענק נישואין ליתום, מענק לימודים לצורך רכישת מקצוע, הקלות במוסדות להשכלה על תיכונית, מימון טיפולים רפואיים ועוד.

על פי הסדר בין משרד הביטחון לבין ארגון נכי צה"ל, מתעדכנים התגמולים פעמיים בשנה לפי מדד עליית השכר בסקטור הציבורי. עם זאת, בשל משבר הקורונה עלה בשנה שעברה המדד בשיעור חד של 14%. כתוצאה מכך, נחתם הסדר זמני עם הארגונים היציגים, לפיו בשנים 2020 ו-2021 יעודכנו התגמולים בשיעור של 2.45% עבור כל שנה, בדומה לשיעור עליית המדד בשנים 2018 ו-2019. היום כאמור אישרה הוועדה את עדכון התגמולים.

יו"ר הוועדה, ח"כ רייטן מרום, אמרה בדיון: "במאמץ משותף לכל הצדדים, הצלחנו לחלץ את הצווים והתקנות, שאישורם התעכב. זאת בשורה חיובית לנכי צה"ל ומשפחות השכולות, אשר נתנו ברכתם להסדר שהושג".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]