מחדל: המחבלים משעות הצהריים, חזרו גם בערב להשליך בקבוקים - המשטרה לא עצרה חשודים | צפו - 0404

מחדל: המחבלים משעות הצהריים, חזרו גם בערב להשליך בקבוקים – המשטרה לא עצרה חשודים | צפו

התושבים היהודים המתוגררים במזרח העיר ירושלים סובלים מטרור אבנים יום יומי שמלווה לעיתים קרובות גם בבקבוקי תבערה וזיקוקין לעבר בתיהם.

היום פרסמנו כאן בחדשות 0404 תיעוד בו נראים היום (ראשון) מחבלים ערבים מגיעים לאור היום ובפנים גלויות ומשליכים בקבוקים לעבר בתי יהודים. פרסום התיעוד עם פני המחבלים לא הביא, למרבה הצער, למעצרם והם חזרו שוב בשעות הערב להשליך בקבוקי זכוכית מלאים בצבעי שמן לעבר היהודים המתגוררים במקום.

המחבלים הגיעו גם בפעם נוספת במהלך היום להשליך אבנים ובקבוקים לעבר בתי היהודים, אך בה לא נקלטו בעין המצלמה.

למרבה המחדל, גם המקרה הזה המשטרה לא עצרה עד כה אף חשוד, למרות מצלמות האבטחה במקום והתיעוד של המחבלים. אוזלת ידה של המשטרה מתחברת היטב עם טענות התושבים בשמעון הצדיק, בבית חנינא ובכפר השילוח על אי אכיפה מכוונת מצד המשטרה כנגד המחבלים הערבים. התושבים אף טוענים כי במקום מוצבים באופן מכוון בעיקר שוטרים לא יהודים וחלקם אף מוסלמים ואלה נמנעים מלחתור למגע עם המחבלים שתוקפים את יהודי המקום ולעצור אותם.

מצד שני, מעידים תושבי המקום, המשטרה מרבה להתנכל ליהודים המתגוררים בשכונות מזרח ירושלים.

היום כאמור נשבר שיא חדש של אולת יד משטרתית עם שני מקרים מתועדים שהמשטרה הייתה יכולה, אם רצתה, לשים את ידה על המחבלים בקלות אך היא נמנעת מכך מסיבה שאינה ברורה.

ממשטרת ישראל נמסר: "כוחות המשטרה ומשמר הגבול פועלים באופן שוטף ויזום, תוך פריסה רחבה ומעובה ברחבי העיר ירושלים בדגש לשכונותיה המזרחיות, למניעת אירועי הפרות סדר, אלימות התפרעות וסיכון ביטחונם של התושבים ללא מורא ובנחישות רבה.

במהלך פעילות שוטפת זו, כוחות המשטרה, פועלים למעצרם של חשודים בגין הפרת סדר, יידוי אבנים, בקבוקי תבערה וירי זיקוקין והבאתם לדין.

שוטרי משטרת ישראל ומשמר הגבול ימשיכו לפעול בנחישות כנגד כל אירועי האלימות והפרת הסדר הפוגעים בביטחון הציבור"

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]