המצור על קומי אורי | ח"כ פינדרוס ביקר בגבעה: "נפעל לביטול הצו באופן מיידי" - 0404
צילום: אריאל גרונר

המצור על קומי אורי | ח"כ פינדרוס ביקר בגבעה: "נפעל לביטול הצו באופן מיידי"

על רקע המצור המשטרתי המתמשך בגבעת קומי אורי ביצהר, ביקר היום יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ יצחק פינדרוס בגבעה, ושמע מהתושבים על החיים בצל המצור ועל ההתנכלות המשטרתית. לדברי פינדרוס מדובר ב"צו לא אנושי, שאין לו שום הצדקה. נפעל לביטולו".

בכניסה לגבעה, נעצר ח"כ פינדרוס במחסום המשטרתי שמוצב באורח קבע במקום, אך לאחר דין ודברים, נאותו השוטרים לאפשר לפינדרוס להיכנס לגבעה בליווי אחד מעוזריו בלבד.

אריאל דנינו, תושב הגבעה סיפר לח"כ פינדרוס כי "במשך השנתיים האחרונות אין לנו אפשרות להזמין בייביסיטר הביתה. גם כשאשתי ילדה לפני כחודש, נאלצנו להביא את התינוק לבית של הבייביסיטר עצמה בשל המצור".

לדברי דנינו: "גם למוהל שהגיע לבדוק את התינוק לאחר הברית, לא אישרו השוטרים להיכנס ונאלצנו לטלטל אותו עד לביתו של המוהל.

הצו הזה הוא צו דרקוני, שמבוצע כענישה קולקטיבית כלפינו מבלי שאנחנו חשודים בדבר.

גם במערכת הביטחון מודים שמשפחות הגבעה אינן חשודות בדבר, אך מנסים במערכת להשתמש במשפחות כבנות ערובה וקלף מיקוח לשמירת השקט באזור.
זה דבר הזוי שלא קיים באף מקום בארץ".

בתום הביקור אמר פינדרוס כי "להטיל הגבלות על גבעה במרכז הארץ במשך שנתיים שלמות, זה דבר לא הגיוני ולא אנושי ואין לו שום הצדקה. הדבר הזה צריך להיפסק במיידי.

אנחנו נפעל מול משרד הביטחון ואלוף הפיקוד כדי שהעוול הזה ייפסק. יש כאן משפחות שחיות במקום וצריך לתת להם לחיות בתנאים נורמליים, כמו כל אדם אחר במדינה".

דוברות קומי אורי

דוברות קומי אורי

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]