השריפה בהרי ירושלים: שני בני אדם מוגדרים נעדרים - 0404

השריפה בהרי ירושלים: שני בני אדם מוגדרים נעדרים

שריפת ענק משתוללת סמוך למושב בית מאיר. בתי תושבים במקום פונו מחשש להתפשטות הלהבות. השריפה מתפשטת במהירות בחסות הרוחות לעבר יישובים נוספים בהרי ירושלים. בשל השתוללות השריפה קטע נפתלי בנט את ישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני לטובת התייעצויות בנוגע לטיפול בשריפה.

גם ביישובים רמת רזיאל, קריית יערים, שואבה, איתנים וכיסלון פונו תושבים מבתיהם. ביישוב רמת רזיאל עלו באש מספר מבנים.

מפקד מחוז ירושלים מעדכן כי כוחות הכיבוי מחפשים אחר שני בני אדם שנעדרים מאז השריפה באזור בית החולים איתנים.

כמו במקרים נוספים של שריפות ענק קודמות באיזור, קיים חשד כי מדובר בטרור הצתות הלאומני שגובר בארצנו בשנים האחרונות מידי קיץ. בכבאות והצלה מתחזק החשד כי מדובר במעשה ידי אדם אך נמנעים בשלב זה מלקבוע באופן נחרץ כי מדובר בהסתה וטרם שוללים אפשרות של רשלנות. גורם בכיר העריך הערב כי שוב מדובר בהצתה על רקע לאומני.

ח"כ בן גביר מסר בתגובה לשריפות: "כשבנט מטייל בבריכה בצפון וטיבי תוקף חיילים הארץ שלנו נשרפת מבפנים. אחרי "הכלת מתים", עכשיו הם גם מכילים הצתות? ההצתות הללו הן פיגועים לכל דבר, ועל ממשלת ישראל והשב"כ לטפל במציתים ביד קשה".

שמואל אילוז

נירה קרמר

בית החולים הפסיכאטרי איתנים שנמצא בסמוך למוקד האש פונה מיושביו.

ארבעה נפגעים טופלו עד כה כתוצאה משאיפת עשן.

נירה קרמר

גלעד בסיס

בכבאות והצלה מעדכנים כי בשעה את האש ברמת רזיאל וכסלון מוכלת ואינה מהווה איום. האש בגבעת יערים עוצמתית ומתפשטת לכיוון הר איתן צובה.
6 מטוסי כיבוי פועלים כרגע כרגע לבלימת התפשטות האש בגבעת יערים.

דוברות כבאות והצלה

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]