צעד משמעותי לקראת הקמת היישוב אביתר: בג"צ דחה את העתירה נגד מתווה הממשלה - 0404
צעד משמעותי לקראת הקמת היישוב אביתר: בג וועד הישוב אביתר

צעד משמעותי לקראת הקמת היישוב אביתר: בג"צ דחה את העתירה נגד מתווה הממשלה

בג"צ דחה היום (ראשון) פה אחד את עתירתם של 12 ערבים וארגוני שמאל כנגד מתווה הממשלה להקמת התיישבות באביתר בשומרון, בנימוק כי טענותיהם עומדות על "מסד ספוקלטיבי ומשוער", וכי עליהם לחכות עד לתוצאות הסקר.

ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן ברך על ההחלטה: "התקדמנו היום צעד משמעותי להקמת הישוב באביתר. הכדור כרגע לגמרי אצל הממשלה – לקיים את חלקה במתווה ההסדרה, לסיים במהירות האפשרית את סדר הקרקע, להכריז על השטח כאדמות מדינה ולהעלות את הישיבה והמשפחות לאביתר.

אנחנו בצד הנכון של העשייה הציונית בארץ ישראל. מחכה להכניס בעתיד הקרוב את ספר התורה לישיבה אביתר. ההתיישבות באביתר קום תקום, וארגוני השמאל הקיצוני ימשיכו לצווח ולהפסיד בעתירות סרק״.

בהחלטת דחיית העתירה כתבו שופטי בית המשפט העליון דוד מינץ, יצחק עמית ויעל וילנר כי, "העתירה נסמכת בעיקרה על טענת העותרים לזכויות במקרקעין. אולם משטרם הסתיים הסקר עליו הורה המתווה, במסגרתו תיבדקנה טענות העותרים לזכויות במקום, טענות העותרים נסמכות על מסד ספוקלטיבי ומשוער".

עוד הוסיפו לגבי טענות העותרים כי הסקר 'מכור' "וגם אין כל בסיס לטענה, שלא לומר השערה, כי תוצאות הסקר ידועות מראש".

נזכיר כי מתווה הממשלה להסדרת הישוב אביתר כלל את עזיבת האזרחים את המקום, נוכחות צבאית רציפה וביצוע סקר קרקע במהירות האפשרית במטרה להכריז על אדמות מדינה אפשריות והקמת ישיבה עליהן.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]