דגן לרביבי: "לאף אחד אין זכות להפקיר את שטחי C להשתלטות הרשות" - 0404
דגן לרביבי: יונתן סינדל, פלאש 90

דגן לרביבי: "לאף אחד אין זכות להפקיר את שטחי C להשתלטות הרשות"

עימות בין ראש מועצת שומרון יוסי דגן לראש מועצת אפרת עודד רביבי בעקבות דבריו רביבי שברך על אישורי הבניה לרשות וכינה אותו: "צעד חיובי". יוסי דגן : "דבריך הם הפך ריבונות".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, מגיב בחריפות לדבריו של ראש מועצת אפרת עודד רביבי, שברך על מתן אישורי בניה לרשות בשטחי c. ואמר בין השאר כי: "הצעד לאשר להם בנייה הוא חיובי ובכיוון הנכון ובעיני אף מחזק את ההתיישבות. צריך לזכור שבסוף אנחנו מנהלים מאבק שאנחנו רוצים להשיג בו הכרעה בשטחי C והוכחה שאנחנו הריבון. הממשלה עושה צעד שבא ואומר: אנחנו מחליטים היכן יבנו הפלסטינים ומתי…צריך להבין שזה אקט של הפגנת ריבונות".

על כך הגיב בחריפות ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן: "אני מכבד את ראש מועצת אפרת עודד רביבי, יש לו זכויות רבות בבניית הישוב אפרת וכמובן שזכותו להביע את עמדתו, אך הדברים חייבים להאמר. דבריו של רביבי אינם מייצגים את עמדתם של רוב ראשי המועצות ביו"ש, לא את עמדתם של רוב המתיישבים ביו"ש ובהחלט לא את עמדתו של מרבית הציבור בישראל. אין לאף אחד את הזכות לכרוך ולהתנות את המשך הבנייה וההרחבה של ההתיישבות היהודית ביו"ש בבניה ומתן אישורי בניה לרשות הפלסטינית, ואין לאף אחד את הזכות לתת אחיזה ורשות להמשך ההשתלטות של הרשות הפלסטינית – אוייבי ישראל, בשטחי יהודה ושומרון וברחבי ארץ ישראל. ההתיישבות תמשיך ותתפתח כי זו ארצנו, ושבנו לאדמתנו, נקודה".

באשר לאמירה של רביבי כי מי שמבקש לשלוט בשטחי c, חייב להגיד לערבים גם איפה כן לבנות, כדי למנוע בניה בלתי חוקית הוסיף דגן כי, "האמירה הזו היא הפך הריבונות, היא מעידה על אובדן ריבונות, ריבונות זה למנוע את הבניה של הרשות הפלסטינית הבלתי חוקית, ולא להיכנע לפורעים ולתת פרס לבניה הבלתי חוקית. ריבונות זה למנוע את ההשתלטות על שטחי c, והריסת כל הבניה הבלתי חוקית של הרשות הפלסטינית ללא פחד וללא מורא".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]