המשרד להגנת הסביבה מזהיר: התגלו יתושים נגועים בנגיף קדחת מערב הנילוס - 0404
המשרד להגנת הסביבה מזהיר: התגלו יתושים נגועים בנגיף קדחת מערב הנילוס איתי לחמי, רט"ג

המשרד להגנת הסביבה מזהיר: התגלו יתושים נגועים בנגיף קדחת מערב הנילוס

יתושים נגועים בנגיף קדחת מערב הנילוס התגלו בנחל עדשים ובנחל בענא. המשרד להגנת הסביבה דרש מהמועצות האזוריות עמק יזרעאל ומעלה עירון לבצע ניטור, ובמידת הצורך לבצע הדברה מיידית.

ד"ר גל זגרון, מנהלת אגף מזיקים והדברה במשרד להגנת הסביבה: "יתושים עלולים להעביר לאדם את מחלת קדחת מערב הנילוס. על הרשויות המקומיות מוטלת האחריות לטיפול במפגעי היתושים וחשוב כי הציבור יידע אותן על קיום מפגעי מים עומדים ופריצות ביוב. כמו-כן, חשוב שהציבור יגלה ערנות וינקוט בכל האמצעים למניעת עקיצות ומפגעי יתושים. אירועים כאלו יעלו בשכיחותם בשנים הקרובות עם החרפת שינוי האקלים ואנו קוראים לרשויות לטפל בדחיפות במקומות שבהם מתגלים מפגעים ואף להיערך".

מחוזות צפון וחיפה במשרד להגנת הסביבה התריעו בפני המועצות האזוריות עמק יזרעאל ומעלה עירון על מציאת היתושים הנגועים, והורו על הגברת הניטורים באזור הנגוע ובמידת הצורך על ביצוע פעולות מניעה והדברה באופן מיידי.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]